zadaszenie tarasu

Jak chronić się na tarasie przed wiatrem?

Uwielbiasz spędzać czas na tarasie, ale nie zawsze pozwala ci na to pogoda? Marzysz o tym, aby móc tam czytać, pić kawę nawet wtedy, gdy wieje wiatr? Dobra informacja jest taka, że można stworzyć skuteczne zabezpieczenie przed tego typu warunkami atmosferycznymi. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, w jaki sposób możesz korzystać ze swojego tarasu niezależnie od aury panującej na zewnątrz.

Dlaczego warto zadbać o to, aby taras był chroniony przed wiatrem?

Główną zaletą tarasu jest to, że można dzięki niemu spędzić czas poza domem, tak naprawdę z niego nie wychodząc. Dlatego możliwość korzystania z niego przez cały rok jest niezwykle kuszącą perspektywą.

Na tarasie możesz nie tylko rozwiązywać krzyżówki czy relaksować się we własnym towarzystwie. Jeżeli jego metraż jest odpowiednio duży, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś urządził tam spotkanie towarzyskie. Jest to również jedno z ulubionych miejsc dziecięcych zabaw – zwłaszcza, jeżeli pomyślisz o piaskownicy lub huśtawce.

Kilka ciepłych miesięcy w roku może nie wystarczyć, aby nacieszyć się tarasem. Każdorazowe zabezpieczanie – podczas wietrznej czy deszczowej pogody – znajdujących się tam stolików, krzeseł, roślin i zabawek może być dosyć uciążliwe. W związku z tym warto przemyśleć montaż praktycznych konstrukcji ochronnych.

Na pewno każdemu właścicielowi tarasu pogoda nie raz pokrzyżowała plany. Aby niezależnie od tego, czy aura dopisze, czy też będzie wietrznie i deszczowo, móc wyjść na zewnątrz, należy postawić na specjalną zabudowę. Kiedyś na tarasach często wykorzystywano parasole oraz markizy z materiału, jednak obecnie montuje się o wiele solidniejsze i praktyczniejsze konstrukcje – wyjaśnia ekspert z salonu VERASOL.

Jakie konstrukcje można wykorzystać na tarasie, aby chronić się przed wiatrem?

W zależności od tego, jak usytuowany jest taras, warto zdecydować się jedną z dwóch konstrukcji:

  • zadaszenie – sprawdzi się w przypadku, gdy przed wiatrem ma być chroniona przestrzeń znajdująca się we wnęce. Wtedy taras będzie zabezpieczony przez dwie boczne ściany oraz dach;
  • ogrody letnie – na konstrukcję składają się zadaszenie oraz szklane ściany – w tym również powierzchnie przesuwne. Jest to najlepsza ochrona przed wiatrem, gdyż nie ma on żadnego dostępu do tarasu – jego przestrzeń jest szczelnie obudowana. Konstrukcja taka jest bardzo wytrzymała i – co równie ważne – pozwala cieszyć się widokiem na ogród.

W letnim ogrodzie nawet w środku zimą mogą kwitnąć kwiaty. Z całą pewnością pozwoli on też na stworzenie całorocznego miejsca do wypoczynku i spotkań w gronie znajomych.

Materiał partnera