profesjonalne opryski

Jak bronić ogród przed chwastami i szkodnikami?

Masz problem z nieproszonymi gośćmi w ogrodzie? Każda osoba uprawiająca ogród prędzej czy później zmierzy się z chwastami i szkodnikami, które mogą być bardzo uciążliwe! Aby do tego nie dopuścić, można zastosować opryski. Co ważne, nie musimy tego robić samodzielnie. Profesjonalnymi opryskami zajmują się firmy świadczące kompleksowe usługi ogrodnicze.

Zasady przeprowadzania oprysków

Jeśli chcemy samodzielnie bronić ogród przed chwastami i szkodnikami, musimy poznać zasady przeprowadzania oprysków. Oprysk będzie skuteczny i bezpieczny, pod warunkiem, że będziemy stosować się do zaleceń producenta wskazujących najlepsze warunki pogodowe dla danego oprysku. Tylko dokładnie zapoznając się z ich opisem, osiągniemy satysfakcjonujące rezultaty.

Najważniejsze zalecenia względem oprysków to:

  • nie przeprowadzać oprysku w trakcie wietrznej pogody. Podczas silnego wiatru środek może przenieść się na inne rośliny i zwierzęta, i może im zaszkodzić,
  • unikać zbyt niskiej i zbyt wysokiej temperatury,
  • nie stosować oprysku w trakcie deszczu i kiedy rośliny są pokryte poranną rosą,
  • pryskać rośliny rano po zejściu rosy lub wieczorem. To najlepsze pory dnia na takie zabiegi. Sprzyja nam temperatura, wilgotność i brak ostrego słońca, na które opryski nie są odporne.

W przypadku, kiedy przeprowadziliśmy oprysk, a zaczął padać deszcz, powinniśmy powtórzyć zabieg – podkreśla nasz ekspert z firmy Aturi z Krakowa, świadczącej kompleksowe usługi w zakresie ogrodnictwa.

Jakie opryski przeciw chwastom i szkodnikom wybrać?

Oferta oprysków jest coraz szersza, jak wybrać właściwe preparaty? Najlepiej jest stosować preparaty organiczne lub łączyć środki ekologiczne z chemicznymi. Zawsze należy stosować je z umiarem, inaczej możemy zaszkodzić roślinom, które upiększają nasz ogród.

Na chwasty stosuje się herbicydy układowe lub kontaktowe. Pierwsze wchłaniają się przez korzenie i liście, hamując procesy fizjologiczne, które zachodzą w chwaście. Skutkiem tego jest jego obumarcie. Rezultaty oprysków widać mniej więcej po upływie tygodnia. Preparaty kontaktowe są szybsze, ale nie zwalczą chwastów o rozbudowanym systemie korzeniowym. W przypadku innych chwastów są jednak bardzo efektywne.

Na szkodniki wykorzystuje się tzw. insektycydy: gazowe, kontaktowe lub żołądkowe. Działają w różny sposób i mają inną zawartość substancji czynnych, dlatego pomoc specjalisty jest tutaj nieoceniona.

Kompleksowe usługi firm ogrodniczych

Jak już wspomnieliśmy, nie trzeba samodzielnie przeprowadzać oprysków! Możemy wynająć firmę ogrodniczą, taką jak firma Aturi i otrzymać kompleksową pomoc w zakresie pielęgnacji ogrodu. Zawsze kieruje się najwyższym poziomem bezpieczeństwa i zapewnia roślinom właściwą opiekę! Przekonaj się sam, jak pięknie może wyglądać twój ogród.

Materiał partnera