Huśtawka ogrodowa - bujak

Huśtawki ogrodowe. Atrakcja nie tylko dla dzieci

Huśtawka to symbol dziecięcej zabawy i beztroski. Ale w dorosłym życiu również można korzystać z jej dobrodziejstw, sięgając konkretnie po huśtawkę ogrodową. To mebel wypoczynkowy, który gwarantuje jednocześnie błogi relaks i świetną zabawę. Bujając się na tej wygodnej konstrukcji, możesz wyobrazić sobie, że przenosisz się do świata podniebnego relaksu, stając się lekkim niczym piórko. Czemu jeszcze warto inwestować w ten element?

Dlaczego warto zainwestować w huśtawkę ogrodową?

Huśtawka to taki element wyposażenia zewnętrznego, który wielu osobom kojarzy się z dziecięcymi, beztroskimi latami. To słuszne skojarzenie. Ale gdyby tę radosne doświadczenia przenieść także do dorosłego życia? W końcu każdy z nas zasługuje na błogi wypoczynek, zwłaszcza po ciężkiej pracy. Słodkie weekendowe lenistwo będzie smakować jeszcze lepiej w huśtawce ogrodowej.

Huśtawka pomaga się odprężyć. Delikatne bujanie się uspokaja i – podobnie jak inne tego typu aktywności – wyzwala produkcję hormonów szczęścia. Lektura książki lub oglądanie filmu na tablecie stają się czynnościami jeszcze bardziej przyjemnymi niż dotychczas.

Huśtawka ogrodowa to bardzo atrakcyjny dodatek w każdym przydomowym ogrodzie. Wiele osób wykorzystuje ją jednak także na tarasach w segmentach wielorodzinnych oraz na większych balkonach – a więc wszędzie tam, gdzie liczą się nieskrępowany niczym relaks i wyciszenie.

Typ huśtawki a jej przeznaczenie

Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów huśtawek ogrodowych, więc wybór konkretnej opcji uzależniony jest w dużej mierze od indywidualnych potrzeb użytkowych. Jeśli ten ogrodowy mebel wypoczynkowy ma służyć wyłącznie osobom dorosłym i ma po prostu pozwolić na relaks po ciężkim dniu pracy, to warto skusić się na huśtawkę pojedynczą.

Większe modele dwuosobowe sprawdzą się wówczas, gdy poszukujesz ogrodowej bujanej „sofy” do spędzania z ukochaną osobą romantycznych wieczorów na tarasie lub ogrodzie. Jeśli natomiast zależy Ci na zakupie bujaka dla całej rodziny, najlepiej sprawdzą się warianty dwu-, a najlepiej trzy- lub czteroosobowe.

Udogodnienia mają znaczenie

Gdy już wybierzesz odpowiednią konstrukcję, zwróć uwagę na dodatkowe parametry. Przy zakupie huśtawki ogrodowej warto sprawdzić to, jakie udogodnienia oferuje. Niektóre modele huśtawek, zwłaszcza te wieloosobowe, mają dodatkowe zadaszenie materiałowe. Jest to dodatek, który przyda się zwłaszcza podczas przejściowych okresów, kiedy w ogrodzie zaskoczyć może nagły i gwałtowny deszcz.

Dla większego komfortu warto wybrać taką huśtawkę, która jest wyposażona w wygodne siedzisko. Można oczywiście zdecydować się na zakup dodatkowego elementu, ale bardzo dogodną opcją będzie fotel z poduszką, na przykład model Fiona z oferty sklepu New Garden Style.

Czy wybrany model huśtawki ogrodowej ma podłokietniki? Czy ma odpowiednią głębokość i przez to zapewnia wysoki poziom komfortu? Czy materiał konstrukcyjny jest wytrzymały, a jednocześnie wygodny dla użytkownika? To wszystko ma znaczenie w kontekście doboru idealnej huśtawki ogrodowej dla dorosłych.

Materiał partnera