Choinki bożonarodzeniowe

Hurtownia choinek. Gdzie zaopatrzyć się w drzewko na święta?

Wigilia i Święta Bożego Narodzenia bez choinki świątecznej? Chyba nikt nie jest w stanie sobie tego wyobrazić. To właśnie ona, pięknie pachnąca, przystrojona światełkami i bombkami tworzy w naszych domach niepowtarzalną, świąteczną i rodzinną atmosferę oraz przypomina wszystkim dzieciństwo. Symbolizuje życie, płodność, nieśmiertelność i trwałość. Jaką zatem choinkę wybrać oraz gdzie najlepiej się w nią zaopatrzyć?

Jaka choinka na święta bożonarodzeniowe?

Najczęściej wybieranym przez Polaków drzewkiem świątecznym jest nie tylko świerk, ale również jodła kaukaska i sosna pospolita. Świerk pospolity pięknie pachnie, ma ciemnozielone, sztywne i krótkie igły, które niestety opadają dość szybko, więc dobrze jest kupować drzewko tuż przed świętami. Osoby lubiące oryginalne rozwiązania, powinny wybrać choinki w barwach innych niż zielona, np. świerk srebrny – kłujący, który idealnie nadaje się na święta.

Jodła kaukaska jest równie popularna, co świerk. Ma długie i ciemnozielone igły oraz gęsty pokrój. Jest ona najbardziej wytrzymała ze wszystkich choinek bożonarodzeniowych, z uwagi na to, że jej igły zasychają i nie opadają, dzięki temu możemy cieszyć się świątecznym drzewkiem przez wiele tygodni. Sosna pospolita z kolei dobrze znosi nawet ostre mrozy, jest odporna na długotrwałe susze oraz jest tolerancyjna względem podłoża. Aby choinka była piękną ozdobą i długo stała, musimy wybrać drzewko świeżo ścięte o intensywnie zielonych i błyszczących igłach, cechujące się ładnym i regularnym kształtem.

Gdzie zaopatrzyć się w choinkę?

Choinka bożonarodzeniowa powinna cieszyć oczy domowników jak najdłużej, dlatego powinniśmy o nią dbać, w taki sposób, aby igły nie za wcześnie opadły.  W miejscach, w których kupujemy choinki, sprzedawcy powinni mieć dokumenty potwierdzające pochodzenie choinek. Pamiętajmy, aby nie kupować drzewek z nielegalnego źródła, ani nie wycinać ich z lasu na własną rękę. Grozi to nie tylko mandatem, ale także przyczynia się do dewastacji lasów.

Choinki cięte, jak i te w doniczkach możemy kupić w marketach, centrach ogrodniczych, szkółkach czy na plantacjach. Najwyższej jakości, świeże i dorodne drzewka z pewnością znajdziemy na plantacji Domacyno na Pojezierzu Zachodnim, gdzie rosną rzędy dorodnych jodeł oraz popularnych gatunków świerków. Pracownicy plantacji na życzenie Klienta wykonują usługę frezowania pnia pod odpowiednią średnicę, w zależności od potrzeb. Przy wyborze sprzedawcy pamiętajmy, że najlepszą decyzją jest zakup drzewka świątecznego z pewnego oraz godnego zaufania źródła.

Materiał partnera