dom w Kątach w gminie Góra Kalwaria

Góra Kalwaria — idealne miejsce do zamieszkania

Niecałe pół godziny jazdy na południe od Warszawy znajduje się niewielkie, spokojne miasteczko – Góra Kalwaria. Malownicze położenie i świetna komunikacja ze stolicą sprawiają, że miejsce to przyciąga coraz liczniejszą grupę inwestorów. Do Góry Kalwarii chętnie przeprowadzają się zwłaszcza młode rodziny, zmęczone tempem życia w dużej metropolii, ale związane z nią zawodowo. Sprawdźmy, co sprowadza tutaj wciąż nowych mieszkańców.

Góra Kalwaria nie tylko dla turystów

O Górze Kalwarii najczęściej mówi się w kontekście jej ciekawej historii i jej licznych zabytków, przede wszystkim sakralnych. Początki osadnictwa na tych terenach sięgają XIII wieku, gdy Góra Kalwaria istniała jako wieś rycerska. Liczne zawirowania dziejowe znajdują odbicie w dzisiejszym układzie urbanistycznym, opartym na planie krzyża łacińskiego, mnogości i różnorodności obiektów zabytkowych. Obecnie miasto i cała gmina prężnie rozwijają się w celu dostosowania infrastruktury do potrzeb współczesnych mieszkańców. Gmina może pochwalić się wysokim stopniem skanalizowania i zwodociągowania, co wpływa na wygodę jej mieszkańców. Lokalne władze dokładają wszelkich starań, by Góra Kalwaria była miejscem nie tylko atrakcyjnym turystycznie, ale też przyjaznym swoim mieszkańcom.

Góra Kalwaria przyjazna rodzinie

Do zakupu domu w Górze Kalwarii zachęca po pierwsze lokalizacja. Miasto położone jest niecałe 35 km na południe od Warszawy, co dla wielu osób oznacza możliwość codziennego dojeżdżania do pracy w stolicy. Sporym ułatwieniem w komunikacji z Warszawą, ale też Radomiem, Grójcem czy Warką jest położenie miasta na przecięciu dróg krajowych 50 i 79. Do metropolii warszawskiej z łatwością można dostać się nie tylko własnym samochodem, ale środkami transportu zbiorowego. Do Warszawy kilka razy dziennie kursują autobusy, jest też bezpośrednie połączenie kolejowe. Jednak świetna komunikacja z innymi miastami jest tylko jedną z licznych zalet Góry Kalwarii.

Dla młodych rodzin bardzo ważne jest nowoczesne zaplecze edukacyjne, kulturalne i sportowe. Uczniowie kalwaryjskich szkół są aktywnie wspierani przez Gminę poprzez rozmaite programy stypendialne, edukacyjne i rozwojowe, młodsi mieszkańcy są też aktywnie angażowani w życie społeczności, m.in. przez działanie Młodzieżowej Rady Gminy. Solidna baza rekreacyjno-sportowa (miejska pływalnia, hala sportowa, boiska, stadion miejski, siłownie na świeżym powietrzu), sekcje sportowe działające przy OSiR oraz piękne tereny nadwiślańskie sprawiają, że mieszkańcy mają wiele możliwości aktywnego spędzania czasu. Na terenie gminy, zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim odbywają się liczne imprezy kulturalne, które przyciągają nie tylko mieszkańców, ale i turystów z całej Polski.

Nowe osiedla domów w Górze Kalwarii

Osoby zainteresowane przeprowadzką do Góry Kalwarii mogą bez trudu znaleźć tutaj wymarzony, nowy dom. Niewątpliwie wartą uwagi inwestycją jest osiedle domów jednorodzinnych Rajska Osada, usytuowane w Kątach, czyli na granicy Góry Kalwarii i Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Na obszarze 8 hektarów powstają nowoczesne, funkcjonalne, piękne i tanie w eksploatacji domy jednorodzinne, przy czym każda posiada dużą, ogrodzoną działkę, na której można stworzyć własny ogród. Wznoszone w ramach inwestycji deweloperskiej domy zachęcają też atrakcyjnymi cenami, które są znacznie niższe, niż np. w pobliskim powiecie piaseczyńskim.

Materiał partnera