rolety zewnętrzne

Funkcje i zastosowania zewnętrznych rolet okiennych

Rolety to nieodłączny element każdego budownictwa. W szczególności rolety zewnętrzne, które coraz częściej montowane są nie tylko na nowo powstających budynkach, ale również w już istniejących. Niosą one za sobą szereg udogodnień i ułatwień dla osób przebywających w pomieszczeniach, a co więcej harmonijnie wpasowują się w wygląd budynku. Sprawdźmy, co warto wiedzieć o osłonach okiennych na zewnątrz!

Jakie funkcje pełnią rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne przede wszystkim montowane są w celu zwiększenia poziomu prywatności w danym budynku. Chronią one pomieszczenia przed spojrzeniami ciekawskich sąsiadów i przechodniów, a tym samym zwiększają komfort przebywania we wnętrzu. Mogą być dodatkowo wyposażone w systemy antywłamaniowe, które będą stanowić skuteczną ochronę przed włamaniem oraz kradzieżą.

Rolety okienne zewnętrzne wyróżniają się także dobrymi parametrami zabezpieczającymi przestrzenie przed wiatrem, śniegiem i deszczem. Zwiększają one termoizolację budynku, co powoduje, że latem nie przepuszczają promieni słonecznych, dzięki czemu nie pozwalają na nadmierne nagrzewanie się wnętrz. Zimą natomiast chronią pomieszczenia przed ucieczką ciepła. W rezultacie przyczyniają się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie do 30%.

Warto wspomnieć o tym, że rolety zewnętrzne dodatkowo cechują się dobrą izolacją akustyczną. Ich zainstalowanie niweluje hałasy dochodzące z ruchliwych dróg lub głośnych fabryk nawet o kilkanaście decybeli.

Jakie zastosowanie mają rolety zewnętrzne?

Zewnętrzne osłony okienne zazwyczaj instalowane są w domach prywatnych, w których domownicy chcą zadbać o odpowiedni poziom prywatności oraz bezpieczeństwa. Mnogość wzorów i systemów montażowych sprawia, że mogą być one dopasowane zarówno do wyglądu i stylu domu, jak i potrzeb użytkowników. Poza tym w zależności od własnych preferencji można wybrać modele sterowane manualnie lub za pomocą zaawansowanych urządzeń, które będą idealnie pasować do tzw. domu inteligentnego.

Osłony okienne dostępne w PHU Kasperki znajdują również szerokie zastosowanie w przestrzeniach biurowych. Wpływają na utrzymanie w pomieszczeniach optymalnej temperatury i właściwego poziomu zacienienia. Oprócz tego wysoka izolacja akustyczna likwiduje rozpraszające dźwięki z zewnątrz.

Z kolei rolety zewnętrzne wyposażone w dodatkowe systemu antywłamaniowe z powodzeniem instalowane są w sklepach, kioskach lub witrynach sklepowych, w których ich zadaniem jest ochrona budynku i mienia przed kradzieżą.

Materiał partnera