figurki z porcelany

Eleganckie ozdoby bożonarodzeniowe z porcelany

Porcelana, wynaleziona w VII wieku w Chinach, od stuleci stanowi symbol elegancji i dobrego smaku. Nic więc dziwnego, że wykonane z tego szlachetnego materiału ozdoby świąteczne cieszą się ogromnym powodzeniem i zdobią wiele mieszkań, podkreślając wyjątkową, ciepłą i radosną atmosferę Bożego Narodzenia. Po jakie wyroby porcelanowe warto sięgnąć, by stworzyć niepowtarzalny świąteczny klimat?

Porcelanowe bombki i figurki idealne na Boże Narodzenie 

Dekoracje świąteczne kojarzą się przede wszystkim z bombkami i innymi ozdobami zawieszanymi na choince, a także z szopkami bożonarodzeniowymi. Wszystkie te elementy są dostępne również w wersji porcelanowej, a najwięksi producenci porcelany – jak Villeroy&Boch – co roku z tej okazji tworzą limitowane kolekcje z zachwycającymi świątecznymi motywami. Dekoracje bożonarodzeniowe z markowej porcelany to również oryginalne figurki, świeczniki, dzwoneczki czy lampiony stworzone z myślą o małych i dużych miłośnikach magii świąt. Urocze, zabawne i kolorowe lub wysmakowane, subtelne i monochromatyczne wprowadzą wyjątkowy akcent i wspaniale udekorują wnętrze, wywołując uśmiech na twarzach mieszkańców i gości.

Świąteczna zastawa porcelanowa 

Bożonarodzeniowa porcelana to nie tylko ozdoby choinkowe czy figurki, ale również tematyczne zastawy stołowe, które będą niepowtarzalną, a przy tym funkcjonalną dekoracją świątecznego stołu. Wigilijna wieczerza z pewnością smakuje jeszcze lepiej, gdy jest podana na półmiskach, salaterkach i talerzach z motywem świętego Mikołaja, reniferów, płatków śniegu, choinek czy gwiazdek. Taka wysokiej jakości porcelanowa zastawa przetrwa wiele lat i będzie cieszyć oczy kolejnych pokoleń, a jej uroczyste wyciąganie na czas świąt może stać się kolejną rodzinną tradycją nieodłącznie związaną z corocznymi przygotowaniami do Bożego Narodzenia.

Markowa porcelana – doskonały pomysł na prezent pod choinkę! 

Świąteczne dekoracje i ozdoby wykonane z markowej porcelany są również doskonałym prezentem na gwiazdkowy prezent dla bliższych i dalszych członków rodziny. Elegancka bombka, porcelanowa szopka, pojemny kubek z Mikołajem idealny na ciepłą herbatę, zabawne figurki, stylowe świeczniki – jeśli nie potrafisz się zdecydować, wybierz się do sklepu, na przykład wrocławskiego Salonu Porcelany, by obejrzeć wyroby z bliska i wybrać te, które najbardziej cię zauroczą. Przydatny drobiazg lub cały porcelanowy zestaw z pewnością ucieszą obdarowaną osobę. Tego typu ozdoby dobrze sprawdzają się również w roli prezentów dla pracowników, partnerów biznesowych i kontrahentów.

Materiał partnera