dyspenser do taśmy

Dyspenser do taśmy – pomaga zoptymalizować pracę i ułatwia aplikację taśmy

Dyspenser do taśmy to urządzenie służące do szybkiej aplikacji taśmy klejącej lub pakowej. Najczęściej przyjmuje on formę połączonego z wygodnym uchwytem bębenka, na który nakłada się rolkę taśmy. Dyspenser posiada dużo innych elementów ułatwiających pracę, np. hamulec rolki, rolki dociskające taśmę czy też ząbki do jej cięcia. To, co wyróżnia dyspensery do taśmy, to ich ponadprzeciętna funkcjonalność oraz prostota obsługi. Jakie korzyści wynikają z używania dyspenserów do taśmy?

Zalety dyspenserów do taśmy

Dyspensery do taśm stanowią w dzisiejszych czasach praktycznie obowiązkowy element wyposażenia każdego miejsca, w którym używa się taśm klejących oraz pakowych. W znacznym stopniu ułatwiają one i przyspieszają pracę osób odpowiedzialnych za ręczne zaklejanie paczek.

Dużą zaletą dyspensera do taśmy jest wyeliminowanie problemu ze znalezieniem jej  początku. Problem ten bardzo często występuje przy zaklejaniu ręcznym. Dyspenser cały czas „utrzymuje” taśmę nieco rozwiniętą, dzięki czemu nie ma potrzeby po każdym przycięciu martwić się jej rozwinięciem. Wałki dociskowe sprawiają, że taśma przyklejana jest idealnie płasko, bez uwięzionych pod nią bąbelków powietrza oraz fałdek. Ostrze z ząbkami pozwala z kolei na równe ucięcie taśmy w każdym momencie.

Działanie dyspensera do taśmy jest bardzo proste, a pierwszy krok do jego obsługi to montaż taśmy na kółko. Jeśli urządzenie posiada hamulec, przy jego pomocy można regulować prędkość, z jaką taśma będzie się rozwijać. Im mocniej dokręcony hamulec, tym większy opór przy obrotach taśmy.

Gdy rolka zostanie już nałożona i przewleczemy koniec taśmy przez mechanizm dyspensera, można przystąpić do pracy. W tym celu wystarczy przyłożyć koniec taśmy do danej nawierzchni i cały czas dociskając przeciągnąć dyspenserem w kierunku przeciwnym do rozwijania się rolki. Wałek natychmiast dociśnie taśmę do nawierzchni, gdy zacznie się ona rozwijać. W celu przycięcia taśmy wystarczy jeden ruch ręki, zmiana kąta nachylenia dyspensera, a nakładka z ostrymi ząbkami w błyskawiczny sposób równo przetnie ją w wybranym miejscu.

Na rynku dostępne są różne rodzaje dyspenserów – ręczne, automatyczne oraz stacjonarne. Ręczne dyspensery nie odbiegają jakością oraz wygodą od swoich automatycznych odpowiedników. Są lekkie i wyposażone w pasujący do dłoni uchwyt. Każda z tych cech sprawia, że zaklejenie dużych paczek  zajmie kilka sekund.

Dlaczego warto korzystać z dyspenserów do taśmy?

Jak mówi pracownik sklepu internetowego Taśmy24: Praktyczne dyspensery do taśmy wyróżniają się nie tylko swoją konstrukcją, ale także elegancką obudową, którą wykonuje się przy wykorzystaniu wysokogatunkowych tworzyw sztucznych. Kompleksowy rozmiar dyspenserów umożliwia bezproblemowe ustawienie ich na każdym biurku, ponieważ zajmują niewiele miejsca.  Decydując się na zakup dyspenserów do taśm, zaleca się zakup jedynie w sprawdzonych sklepach. Doświadczenie w sprzedaży, dystrybucji oraz szeroki asortyment towarów pozwoli na dokonanie udanego zakupu.

Dyspensery do taśm znajdują zastosowanie przy wielu czynnościach, zarówno biurowych, jak i domowych. Urządzenie to znacznie usprawnia pracę ze standardowymi taśmami klejącymi, które są często używane, choćby do zaklejania paczek, listów, robótek ręcznych. W sytuacji, gdy do zaklejenia jest kilkanaście lub kilkadziesiąt paczek dziennie, dyspenser pozwala znacznie przyspieszyć ten proces.

Materiał partnera