drewniane drzwi

Drzwi drewniane jako element aranżacji wnętrz

Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne nie pełnią tylko funkcji użytkowej, ale nadają także charakter całemu budynkowi i są istotnym elementem wystroju każdego wnętrza. Drewno jest materiałem ponadczasowym, dlatego nigdy nie wyjdzie z mody. Z kolei odpowiednia i systematyczna pielęgnacja sprawi, że będzie wyglądać estetycznie przez wiele lat. Sprawdź, jaką rolę w aranżacji wnętrz pełnią drzwi drewniane i jak dopasować je do danego pomieszczenia!

Jak dopasować drzwi do aranżacji wnętrza?

Drewniane drzwi należy dobierać zgodnie ze stylem, w którym będą urządzone pomieszczenia oraz elewacja budynku. Odpowiedni ich wybór z pewnością pozytywnie wpłynie na aranżację całego wnętrza. Drewno do produkcji drzwi wewnętrznych i zewnętrznych może pochodzić z rozmaitych gatunków drzew, różniących się między sobą wzornictwem i kolorystyką. Jak dowiadujemy się w rozmowie z przedstawicielem firmy Urzędowski, która jest liderem w branży stolarki otworowej:

Do popularnych gatunków drewna polskiego i egzotycznego należy: dąb, sosna, meranti, teak, iroko, sapeli czy orzech amerykański. Tak szeroka gama kolorystyczna drzwi drewnianych sprawi, że każdy znajdzie produkt odpowiadający jego preferencjom i upodobaniom.

Drewno to naturalny materiał, który idealnie wpasuje się w aranżację każdego wnętrza. Nie ważne, czy pomieszczenia są urządzone w stylu nowoczesnym, tradycyjnym, industrialnym, loftowym czy retro. Można je śmiało łączyć z różnymi materiałami, fakturami i barwami, np. z kontrastowymi płytkami, kamieniem, szkłem, betonem czy cegłami.

Powody, dla których warto postawić na drzwi drewniane

Ludzie coraz częściej zwracają uwagę na to, aby produkty, którymi się na co dzień otaczają, były naturalne i ekologiczne. Odnosi się to również do materiałów, z których wykańczane są domy i mieszkania. Stolarka otworowa wykonana z wysokogatunkowego drewna tworzy przyjazny klimat do życia i nadaje pomieszczeniom elegancki wygląd. Drewniane drzwi wewnętrzne z pewnością ocieplą wnętrza i sprawią, że staną się one jeszcze bardziej przytulne i naturalne. Co więcej, drewno ma dobre parametry oraz wysoką odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Wpływa także pozytywnie na mikroklimat wewnątrz domu. Jest to doskonały materiał dla osób, którym zależy na estetyce, wytrzymałości i ekologii. Drzwi drewniane dają duży komfort użytkowania przez długie lata i zawsze będą modne. Wpasują się także w stylistykę każdego pomieszczenia.

Materiał partnera