drzwi balkonowe

Drzwi balkonowe. Przegląd rozwiązań

Drzwi balkonowe i tarasowe dają dużo światła, ciepła oraz sprawiają, że pomieszczenie wydaje się przestronniejsze. Stosowanie coraz większych konstrukcji okiennych to bardzo popularny trend w dzisiejszej architekturze. Przed wyborem drzwi balkonowych i tarasowych staje każdy inwestor. Podpowiadamy zatem, jak optymalnie dobrać je do domu oraz jakie rozwiązania warto wziąć pod uwagę.

Jaką funkcję pełnią drzwi balkonowe?

Jak dobrze wiemy, wyjście na balkon wymaga zastosowania odpowiednich zabezpieczeń, takich jak drzwi balkonowe, które zapewniają pomieszczeniom ochronę przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi oraz pozwalają maksymalnie doświetlić nasze wnętrze. Drzwi balkonowe swoim wyglądem bardziej przypominają okna niż standardowe drzwi, jednak z uwagi na ich usytuowanie w bryle budynku, nie wymagają zaawansowanych zabezpieczeń antywłamaniowych.

Drzwi balkonowe to również element dekoracyjny naszego domu lub mieszkania. Zdobią one nie tylko elewację budynku, ale również pomieszczenia wewnątrz. Z drzwi tarasowych korzystamy bardzo często, szczególnie w ciepłe dni. Są one otwierane, uchylane, zamykane, a w dodatku wystawiane na ekspozycję słoneczną, bardzo wysokie temperatury, mrozy, deszcze czy silny wiatr, dlatego przy ich wyborze zwróćmy uwagę na jakość i materiał, z jakiego są wykonane.

Jakie drzwi balkonowe wybrać?

Jeżeli decydujemy się na standardowe drzwi balonowe, otwierane od wewnątrz, musimy wziąć pod uwagę ilość dostępnej przestrzeni. Jeżeli przy wyjściu na balkon czy taras mamy mało miejsca, wówczas lepszym pomysłem będą drzwi balkonowe przesuwne, które mogą być zbudowane z dwóch, a nawet czterech skrzydeł, w zależności od wielkości wyjścia na balkon. Zaletą drzwi przesuwnych jest fakt, że zajmują niewielką ilość miejsca, co jest dobrym rozwiązaniem, gdy metraż naszego pomieszczenia jest dość mały. Jeżeli zdecydujemy już, jakie drzwi balkonowe chcemy, czy rozwierane, czy przesuwne, rozwieralno-uchylne, uchylno-przesuwne, a może podnoszono-przesuwne, następnym krokiem jest wybór materiału, z jakiego będą wykonane. Wielu inwestorów zadaje sobie pytania, czy lepsze będą drzwi wykonane z PVC, a może z aluminium?

Otóż drzwi aluminiowe spełniają wszystkie wymogi i prezentują się bardzo elegancko. Aluminium to materiał trwały i odporny na wysokie temperatury, nie odkształca się, ma wysoką izolacyjność cieplną, wysoką dźwiękoszczelność, a drzwi wykonane z aluminium są lekkie – zauważa nasz rozmówca reprezentujący firmę BROS z Buku pod Poznaniem, która jest znanym producentem okien i drzwi balkonowych.

Drzwi balkonowe wykonane z PVC to również dobry wybór, z uwagi na to, że materiał ten jest solidny, wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne. PVC to gwarancja długoletniego użytkowania. Jednak bez względu na to, jaki materiał wybierzemy, każdy z nich gwarantuje trwałość i energooszczędność na wysokim poziomie.

Materiał partnera