Drewniana szafka RTV do salonu

Drewniane szafki RTV do salonu. Najnowsze trendy

Salon jest doskonałym miejscem na odpoczynek, a także na przyjęcie gości. Wówczas warto zadbać o to, aby znajdowały się w nim wygodne i funkcjonalne meble. W salonie często umieszcza się telewizor, który zapewnia wszystkim wspólną rozrywkę i relaks. Dodatkowo niezbędna może okazać się szafka RTV. Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie drewniane szafki RTV są obecnie modne i które z nich warto wybrać. Zachęcamy do lektury.

Jakie szafki RTV są obecnie na czasie?

Szafka RTV powinna przede wszystkim mieć odpowiednią wysokość dopasowaną do wielkości telewizora. Dodatkowo powinna umożliwiać przechowywanie pewnych przedmiotów i być dopasowana do stylu wnętrza. Obecnie bardzo modne są szafki RTV wykonane z różnego rodzaju drewna, takiego jak na przykład:

  • dąb biały
  • dąb sonoma,
  • dąb wotan,
  • dąb złoty,
  • modrzew,
  • kasztan.

Obecne trendy w szafkach RTV to także różne faktury drewna. Modne są jasne szafki lakierowane, które doskonale nadają się do wnętrz utrzymanych w stylu skandynawskim. Z kolei ciepłe odcienie drewna na szafkach sprawdzą się niemal w każdym salonie, ocieplając jego wnętrze. Na czasie są także całkowicie białe szafki RTV wykonane z białego dębu. Będą one pasować do wnętrz minimalistycznych, utrzymanych w jednolitej kolorystyce.

Decydując się na drewnianą szafkę RTV do salonu, warto wybrać te od zaufanej firmy, takiej jak na przykład sklep meblowy Meble Kępno. Sklep ma bogatą ofertę modnych szafek RTV od markowych producentów, które są wykonane z solidnych materiałów, odpornych na zniszczenia.

Nowoczesne drewniane szafki RTV do salonu

Obecnie bardzo modne są też niskie i podłużne szafki RTV na skośnych nóżkach. Najczęściej są one wykonywane z drewna, a ich nietypowa forma sprawia, że doskonale sprawdzą się we wnętrzach utrzymanych w stylu vintage. Aktualnie często można też dostać drewniane szafki RTV z dodatkiem metalowych elementów, które z pewnością będą pasować do wnętrz typu loft, nowoczesnych, czy też do stylu retro.

Podczas wybierania szafki pod telewizor warto zwrócić uwagę nie tylko na ich design, ale też funkcjonalność. Dobrym wyborem mogą okazać się drewniane szafki RTV z dodatkowymi szufladami bądź otwartymi półkami, w których można przechowywać płyty CD i inne niezbędne przedmioty.

Należy też sprawdzić, czy wybrana szafka RTV ma specjalne miejsce na ukrycie kabli od telewizora. Jest to szczególnie ważne, gdy planuje się postawić telewizor na szafce. Wówczas znacznie łatwiej zaplanować poprowadzenie wszystkich przewodów i można uniknąć pojawienia się nieporządku.

Materiał partnera