Domek letniskowy

Dom drewniany jako obiekt letniskowy

Domy nie muszą być całoroczne. Wiele osób buduje choćby skromne letnie posiadłości, do których może uciekać w ciepłych miesiącach. Zarówno prywatne domki letniskowe, działkowe, jak i całe ośrodki wypoczynkowe mogą bazować na drewnie. Czy drewniany dom sprawdza się jako obiekt letniskowy? Czy to godna uwagi inwestycja? Jesteśmy przekonani, że tak! Oto kilka powodów.

Dom drewniany – idealny na lato!

W Polsce wciąż wielu nie jest przekonanych do drewnianych domów całorocznych, ale nie ma chyba osoby, która kwestionowałaby sens drewnianych domków letniskowych. Obiekty z drewna można znaleźć na działkach, w ośrodkach wypoczynkowych nad jeziorami, w górach i nad morzem. Polska urlopowa stoi drewnianymi domkami od Bałtyku do Tatr.

Co sprawia, że domki z drewna na stałe wpisały się we wczasowy pejzaż? Przede wszystkim – są lekkie i szybko się je wznosi bez konieczności zaawansowanych prac budowlanych i ciężkiego sprzętu. To sprawia, że praktycznie każdy, kto ma kawałek gruntu, może pozwolić sobie na własne letniskowe cztery kąty.

Osoby inwestujące w kurorty także stawiają na niewielkie drewniane domki. Zapewniają one prywatność, a jednocześnie bardzo szybko się zwracają. Łatwiej też uzyskać pozwolenie na budowę, a w razie potrzeby naprawić, zmodyfikować lub dostosować drewniany obiekt – zauważa specjalista z firmy Ligar z Goleniowa.

Zalety drewnianego domku letniskowego

Drewniane domki letniskowe mają mnóstwo zalet, zwłaszcza w porównaniu z obiektami murowanymi! Przede wszystkim – powstają znacznie taniej i szybciej. Małym drewnianym domkiem możesz się cieszyć już w tydzień lub dwa (zależnie od wielkości). Ceny, w porównaniu z murowanymi obiektami, są bardzo atrakcyjne. Spowodowane jest to zarówno prostotą technologii, jak i łatwością prac. Z niewielkim domkiem poradzą sobie dwie osoby bez ciężkiego sprzętu.

Kolejna zaleta to bezpieczeństwo drewnianego domu. Budulec jest impregnowany, więc niestraszny mu ogień. Dobrze zaizolowany dom drewniany pozostaje suchy i nie atakują go insekty ani pleśń.

W drewnianym domku letniskowym będzie panował specyficzny przyjemny mikroklimat. Drewno zapewnia przyjemny chłód w lecie, za to dobrze izoluje ciepło zimą. Dzięki antystatycznym właściwościom drewna kurz nie unosi się po pomieszczeniach, co przynosi ulgę alergikom. Drewniany domek „oddycha”. Przebywanie w nim jest bezpieczne i zdrowe. A do tego ten zapach lasu!

Domek letniskowy z drewna może Ci służyć jako baza wypadowa, ale też dodatkowy dochód. Chętnych na spędzenie urlopu z dala od miasta w miło urządzonym domku z drewna na pewno nie zabraknie!

Materiał partnera