Dodatki meblowe – propozycje akcesoriów do mebli

Już trzecią dekadę nie żyjemy w świecie identycznych, brązowych meblościanek na wysoki połysk. Wybór mebli jest naprawdę duży, każdy może znaleźć  coś dla siebie – odpowiednią wielkość mebli, styl i kolorystykę. O jakości i użyteczności mebli decydują też detale. Diabeł tkwi w szczegółach dodatków meblowych – akcesoriach meblowych, rodzaju użytych tkanin. Jakie akcesoria do mebli proponują producenci? Jak się w nich odnaleźć?

Akcesoria meblowe to dość szerokie pojęcie, obejmuje gamę różnorodnych artykułów. Jeśli planujemy zmiany w mieszkaniu, warto jednak poświęcić chwilę na zorientowanie się w tym asortymencie, by uniknąć marnowania czasu i „wpadek” podczas zakupów.

Spokojny sen

Zacznijmy może od strefy wypoczynku, czyli jakie akcesoria mogą pomóc w zwiększeniu  komfortu snu. Mata kokosowa przyczynia się do jak najlepszego podparcia kręgosłupa, gdy wypoczywamy. Utwardza wkład do materaca i zwiększa jego wytrzymałość.

Uzyskuje się ją ze skorupy orzecha kokosowego – tłumaczy specjalista z hurtowni materiałów tapicerskich Magab w Małopolsce – włókna się galwanizuje i lateksuje, dlatego maty długo zachowują trwałość. Są bezpieczne dla alergików, ograniczają rozwój bakterii, roztoczy i pleśni.

Wypełnienie poduszek meblowych, użytkowych lub kołder też nie jest obojętne dla naszego zdrowia. Zazwyczaj jest to granulat, czyli rozdrobniona pianka poliuretanowa, zazwyczaj pochodząca z odpadów poprodukcyjnych z zakładów tapicerskich czy fabryk. Jest bardzo popularna i niedroga. Inny rodzaj wypełnienia to kulka silikonowa, produkowana z dobrej jakości włókien poliestrowych, które pokrywa się silikonową włókniną. Włókna znajdujące się wewnątrz mają niczym nie wypełniony kanalik, w którym przepływa powietrze, co zapewnia kulkom dobrą wentylację powietrza i sprężystość. Dzięki temu wypełnione nimi poduszki powodują, że mniej pocimy się podczas snu, poduszka się nie odkształca, włókna poliestrowe są antyalergiczne, mają neutralny wpływ na nasze organizm. W dobrej hurtowni z akcesoriami meblowymi, takiej jak Magab, znajdziecie także zagłówki, bonele i sprężyny, a także ramy i nóżki do łóżek, automaty do składania sof.

Jakie dodatki meblowe warto mieć

Jeśli planujemy spróbować swoich sił w domowej produkcji bądź przerabianiu mebli, będziemy potrzebować: narzędzi tapicerskich, nici tapicerskich, zszywek i sztyftów, gwoździ ozdobnych, guzików. Prócz przyborów i narzędzi potrzebne będą specjalistyczne kleje  i rozpuszczalniki, np. piankolej. Przeglądając oferty dodatków meblowych można też trafić na ciekawostki, np. cup holder (miejsce na kubek) zazwyczaj kojarzony z umieszczaniem w samochodzie, ale korzystając z oferty można go zamontować w dogodnym miejscu w domu.

Materiał partnera