Parapety renowacyjne

Do czego służą parapety renowacyjne?

Nakładki renowacyjne na parapet pozwalają na to, by dotychczasowy podokiennik zyskał nowy, a przy tym bardzo atrakcyjny wygląd. Jak sama nazwa wskazuje, chodzi o to, by efekt przypominał ten po renowacji. To korzystne rozwiązanie, jeśli weźmie się mpod uwagę, że nie ma już wówczas potrzeby demontowania elementu i wymiany na nowy. Co warto wiedzieć o takich nakładkach?

Z czego zbudowane są nakładki renowacyjne?

Opisywane w tym tekście produkty mogą być wykonane z różnych materiałów, chociaż największą popularnością na rynku cieszy się PCV. To tworzywo sztuczne o dużej wytrzymałości, które pozwala na uzyskanie perfekcyjnej gładkości.

Między innymi dzięki materiałowi, z jakiego wykonano nakładkę, jest ona łatwa w obsłudze. Montaż takiego elementu jest bardzo intuicyjny, dlatego wiele osób decyduje się na wykonanie tego samodzielnie. Nie wymaga to również użycia specjalistycznych narzędzi.

Dlaczego warto decydować się na nakładkę renowacyjną na parapet?

Nie jest tajemnicą, że demontaż i wykonanie nowych parapetów to spory wydatek. Jeśli w domu lub mieszkaniu jest wiele okien, to ten koszt jeszcze bardziej się zwiększa.

Zakup nakładki, na przykład w sklepie BIG, jest więc bardzo opłacalny. Realizacja zamówienia również nie jest niczym trudnym, bo klient może korzystać z wygodnego konfiguratora na stronie internetowej dostawcy. Zatem nie warto czekać. Jeśli tylko zauważysz ślady zużycia na swoim parapecie – działaj.

Niewielkim kosztem, co najmniej trzykrotnie niższym niż zakup nowego elementu, można po prostu odnowić stary. Poza tym nie trzeba w tym momencie zatrudniać fachowców do montażu. 

Zalety nakładek renowacyjnych do parapetów

Nakładki renowacyjne mają sporo plusów. Ich mocne strony to między innymi:

  • wytrzymałość mechaniczna,
  • odporność na działanie wilgoci i domowych środków czystości,
  • brak konieczności szlifowania i lakierowania,
  • łatwość w utrzymaniu czystości,
  • szybki montaż,
  • różne warianty wykończenia.

Ogromną zaletą nakładek renowacyjnych na parapety jest to, że nadają się do zastosowania nawet w przypadku bardzo zniszczonych elementów.

Poza tym warto jeszcze podkreślić, że PCV może występować w wielu wariantach kolorystycznych. Zatem barwę „nowego” parapetu bez problemu da się dopasować do tego już istniejącego. Taka okleina, jeśli jest dobrej jakości, będzie się pięknie prezentować przez lata.

Materiał partnera