Moskitiera

Do czego służą moskitiery?

Aranżując okno w salonie, sypialni czy w innym pokoju, warto zastanowić się nie tylko nad wyborem rolety wewnętrznej lub zewnętrznej, ale także nad zamontowaniem moskitiery. Co daje takie rozwiązanie i kiedy dobrze jest się na nie zdecydować? Jakie rodzaje moskitier mamy obecnie na rynku?

Moskitiery to klasyczne rozwiązanie, znane od wielu lat. Nieustannie cieszy się popularnością, choć aktualnie wygląda zdecydowanie inaczej niż jeszcze kilka lat temu. Nowoczesne moskitiery, np. oferowane przez firmę Never, dostępne są w wielu różnych modelach. Mogą być w wersji rolowanej, przesuwanej, plisowanej, stałej lub drzwiowej.

Moskitiery – główne przeznaczenie

Moskitiery montowane są na oknach głównie w tych mieszkaniach, w których w lecie pojawia się problem owadów i insektów. Szczególnie komarów, much, pszczół, os. Bardzo często wybierane są przez osoby uczulone na ugryzienia, aby zapewniły im odpowiednie bezpieczeństwo w mieszkaniu. Jest to także niezwykle popularne rozwiązanie wśród rodzin z małymi dziećmi.

Najpopularniejsze rodzaje moskitier

Głównym elementem moskitiery jest siatka, która ma niewielkie oczka i w sposób fizyczny uniemożliwia owadom i insektom dotarcie do wnętrza pomieszczenia. Moskitiery ramkowe posiadają dodatkowo obramowanie, najczęściej wykonane z aluminium, które jest trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Są również łatwe w montażu i nie uszkadzają okna. Najczęściej ich montaż odbywa się na obrotowych uchwytach.

Dużą popularnością cieszą się moskitiery zewnętrzne rolowane, które prezentują się bardzo nowocześnie i są wygodne w obsłudze. Montuje się je na stałe do ram okiennych lub muru budynku. W okresie zimowym można je zwinąć. Są wyjątkowo odporne na działanie deszczu, słońca oraz innych niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Kolejnym znanym i lubianym przez klientów modelem jest moskitiera plisowana, stanowiąca niezwykle ciekawą alternatywę dla klasycznej opcji. Doskonale sprawdza się w przypadku okien wyjściowych na taras, ogród lub balkon. Wyprodukowana jest z wysokogatunkowych materiałów z dbałością o detale wykończenia. Moskitierę plisowaną można w bardzo łatwy sposób ściągnąć, aby np. przechować ją na okres zimowy.

Zakup moskitiery jest dobrym pomysłem, jeśli zależy nam na podniesieniu komfortu użytkowania mieszkania lub domu. Dodatkowo moskitiera daje nam poczucie bezpieczeństwa, szczególnie wtedy, gdy w naszym domu przebywają małe dzieci lub osoby uczulone na ugryzienia owadów.

Materiał partnera