bezpylowe cyklinowanie podlogi drewnianej

Dlaczego warto zdecydować się na bezpyłowe cyklinowanie podłogi?

Zniszczony drewniany parkiet nie oznacza konieczności wymiany podłogi – można zlecić jego profesjonalne odnowienie i cieszyć się nim przez kolejne lata. Renowacja podłogi wiąże się zwykle z cyklinowaniem – wiele osób obawia się powstającego podczas tej czynności pyłu, który osadza się wszędzie. Na szczęście istnieją cykliniarki bezpyłowe, które znacznie redukują zapylenie mieszkania.

Na czym polega cyklinowanie podłogi? 

Podniszczona i wyeksploatowana podłoga z drewna wymaga gruntownego odświeżenia. Pierwszym krokiem jest oczyszczenie jej ze starych warstw lakieru, farby i cienkiej warstwy drewna z powierzchni. Cyklinowanie podłogi drewnianej w Katowicach przeprowadza się przy użyciu specjalnych maszyn zwanych cykliniarkami, które równomiernie i skutecznie szlifują ich powierzchnię. Dzięki temu drewno odzyskuje swój naturalny wygląd i jest przygotowane do kolejnych zabiegów – wypełniania ubytków, polerowania oraz lakierowania, olejowania lub malowania.

Cyklinowanie w tradycyjnym wydaniu wiąże się niestety z dużymi ilościami unoszącego się w powietrzu pyłu, który osiada na ścianach i meblach. Jego dokładne usunięcie jest żmudnym i czasochłonnym zajęciem. Jeśli chcemy tego uniknąć, lepiej zdecydować się na cyklinowanie bezpyłowe.

Zalety cyklinowania bezpyłowego 

Szlifowanie podłogi wykonywane za pomocą nowoczesnych cykliniarek bezpyłowych znacznie ogranicza ilość pyłu w mieszkaniu. Maszyny te są bowiem wyposażone w odkurzacze na bieżąco pochłaniające zanieczyszczenia, które trafiają do worka. Warto podkreślić, że żadne urządzenie nie zbiera pyłu w 100 procentach, ale mimo to różnica jest ogromna, a sprzątanie po cyklinowaniu znacznie szybsze i łatwiejsze, co zdecydowanie skraca cały proces renowacji parkietu.

Cyklinowanie bezpyłowe trzeba zlecić specjalistom, którzy dysponują maszynami wysokiej jakości i mają doświadczenie w tego typu pracach, np. firmie Silesia Parkiet z Katowic, świadczącej usługi kompleksowej renowacji podłóg drewnianych.

Jak przygotować pomieszczenie do cyklinowania? 

By cały proces odnawiania przebiegał sprawnie, pomieszczenia wyłożone parkietem trzeba całkowicie opróżnić z mebli. Warto zdjąć również zasłony, obrazy i rzeczy stojące na półkach, by oszczędzić sobie ich odkurzania. Na czas pracy cykliniarzy lepiej wyjść z domu, ponieważ maszyny generują duży hałas. Po cyklinowaniu, a przed lakierowaniem lub olejowaniem, podłogę trzeba dokładnie odkurzyć. Jeśli renowacji poddajemy podłogi w całym mieszkaniu, meble i inne akcesoria można przenosić, a prace przeprowadzać po kolei w różnych pomieszczeniach.

Materiał partnera