meble

Dlaczego warto zamawiać meble z dowozem i montażem?

Zakup mebli jest trudny. Często miewamy problemy z podjęciem decyzji – w końcu sprzęty mają służyć nam latami. Na tym komplikacje się nie kończą. Meble trzeba jeszcze przetransportować, wnieść do domu, a na koniec zmontować. Kosztuje to mnóstwo czasu, energii i nerwów. Może lepiej zdecydować się na zakup mebli z dowozem i montażem? Oto zalety tego rozwiązania.

Niełatwy zakup mebli

Kupowanie mebli wywołuje skrajne emocje. Mamy mnóstwo frajdy, poszukując najpiękniejszych rozwiązań, i czujemy radość na myśl o odmienionym wnętrzu. Niestety, tuż po odejściu od kas pozytywne emocje opadają, a konieczność przetransportowania, wniesienia i złożenia mebli doprowadza nas niekiedy do białej gorączki.

Kupowanie mebli to przedsięwzięcie skomplikowane logistycznie, zwłaszcza jeżeli potrzebujemy dużych sprzętów: łóżek, szaf, meblościanek. – mówi specjalista z firmy Meble Kulenty. – Sprawa się komplikuje, gdy w grę wchodzą szkło i inne delikatne materiały. Potrzebujemy dużego samochodu, a nie każda rodzina takim dysponuje. Gorączkowo poszukujemy więc odpowiedniego wozu wśród znajomych albo wypożyczamy. Paczki z meblami są ciężkie i nieporęczne, a niekiedy musimy wnieść je na wysokie piętro. Przeszkodami mogą być też wąskie drzwi i ciasne klatki schodowe. Transport wymaga współpracy z innymi osobami, a nie zawsze układa się ona tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Łatwo tu o niesnaski, a przecież meble trzeba jeszcze wspólnie złożyć…

Może lepiej zamówić meble z dowozem i montażem?

Mogłoby się wydawać, że piękne meble na lata są warte straconego dnia i nerwowej atmosfery. Jeżeli można ich jednak uniknąć, to warto to zrobić. Wiele osób boi się dodatkowych kosztów i dlatego decyduje się na samodzielny przewóz i złożenie. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że firmy oferujące meble z dowozem i montażem dysponują sprzętem i umiejętnościami, których my nie mamy. Gdy przewozimy meble i je składamy, wystarczy jeden fałszywy ruch, aby uszkodzić nowiutkie sprzęty, a w takiej sytuacji nie możemy liczyć na gwarancję. Niewłaściwe zabezpieczenie na czas podróży czy pomyłki przy składaniu mogą nas kosztować znacznie więcej niż prosta usługa.

Zaletą korzystania z zakupu mebli z dowozem i montażem jest nie tylko pełne bezpieczeństwo sprzętów, ale też gwarancja poprawności montażu – fachowcy mają wiele doświadczenia i dobre narzędzia. Dzięki temu prace są przeprowadzone dokładnie, a przy tym znacznie szybciej niż wtedy, kiedy zabierają się za to amatorzy. Profesjonalnie złożone meble będą trwalsze, więc odroczymy zakup nowych. Wygląda na to, że to trafiona inwestycja.

Materiał partnera