meble z drewna

Dlaczego warto zakupić meble z drewna?

Drewniane meble niewątpliwie podnoszą prestiż każdego pomieszczenia – odznaczają się wysoką klasą i elegancją, zachowując przy tym ogromną trwałość i funkcjonalność. Są niepowtarzalne, przez co nadają wnętrzom wyjątkowego charakteru, a ich uniwersalność pozwala na dopasowanie do przestrzeni utrzymanej w dowolnym stylu. Czym jeszcze się charakteryzują i co stanowi o fakcie, iż warto zdecydować się na ich zakup?

Stylowe meble z duszą

Drewno to uniwersalny i niepowtarzalny materiał – nie znajdziemy dwóch identycznych jego kawałków, dlatego też meble wykonane z drewna są tak oryginalne – jeśli zależy nam na stylowym i wyjątkowym wnętrzu, warto w nie zainwestować.

– Jako produkt naturalny, meble drewniane idealnie wpasują się do każdego rodzaju wnętrza, niezależnie od tego, czy jest ono utrzymane w minimalistycznym, nowoczesnym stylu, czy też stawiamy na klasyczną elegancję, coraz bardziej popularny industrial lub zachwycający prostotą styl skandynawski – mówi ekspert z firmy Meble Sosnowe STAR.

Drewno doskonale łączy się z takimi elementami jak skóra, szkło, kamień czy tkaniny, a więc aranżacja wnętrza z jego użyciem daje naszej kreatywności ogromne pole do popisu. Idealnie komponuje się również z przeróżnego rodzaju roślinnością, dzięki czemu świetnie sprawdzi się także w ogrodzie. Drewno dobrze prezentuje się zarówno w kuchni i salonie, jak i w sypialni, łazience, a nawet w pokoju dziecięcym. Dostępność mebli drewnianych zróżnicowanych pod względem stylu, formy, struktury, koloru, kształtu, zdobień i gatunku drewna, z którego zostały wykonane, pozwala na sprostanie nawet najbardziej wymagającym gustom i swobodną aranżację pomieszczeń. Ważnym aspektem jest fakt, iż drewniane meble to  produkt ponadczasowy, który zawsze będzie odznaczał się efektownym wyglądem.

Postaw na jakość

Meble drewniane oznaczają przede wszystkim wysoką jakość i ogromną trwałość. Drewno to materiał długowieczny – wyroby z niego wytworzone są w stanie posłużyć nawet kilku pokoleniom, a jego wygląd można bez obaw modyfikować za pomocą lakierów lub farb. Meble takie są wytrzymałe i odporne na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, takich jak urazy mechaniczne, należy jednak pamiętać, iż wymagają także stosownej pielęgnacji służącej zachowaniu ich świeżości, trwałości i odpowiedniej barwy. Warto wspomnieć, iż niewątpliwym atutem tego typu mebli są posiadane przez nie właściwości higroskopijne, czyli zdolność do samoregulacji wilgotności. Są również przyjazne dla alergików ze względu na brak zawartości szkodliwych substancji, a także wygodne w użytkowaniu – nie elektryzują się, dzięki temu kurz osiada na nich w minimalnym stopniu.

Materiał partnera