sprzedaż domu

Dlaczego warto skorzystać z usług biura nieruchomości przy sprzedaży domu lub mieszkania?

Sprzedaż jakiejkolwiek nieruchomości nigdy nie jest łatwym zadaniem – to zazwyczaj długotrwały proces, wiążący się dodatkowo z niemałą porcją stresu i niepokoju. Robienie tego na własną rękę, szczególnie gdy już bez tego jesteśmy ludźmi zajętymi, nie wydaje się zbyt dobrym pomysłem. Czy wobec tego warto skorzystać z usług świadczonych przez pośredników? Po odpowiedź na to pytanie zapraszamy do dalszej części naszego tekstu.

Rynek nieruchomości wciąż się rozwija, a co za tym idzie jego poziom skomplikowania ciągle rośnie. Ktoś, kto dobrze się już na nim zadomowił z pewnością wie, że poznanie praw nim rządzących i wielu zawiłych niuansów nie przychodzi z dnia na dzień. Ta prawie tajemna wiedza to oczywiście domena wieloletnich, wytrawnych inwestorów i niezwykłe doświadczonych agentów.

Usługi najlepszych biur nieruchomości

Wziąwszy pod uwagę choćby tylko owe kompetencje, możemy już teraz domyślić się plusów wynikających ze współpracy z prawdziwie profesjonalną agencją. Takich  placówek oczywiście nie brakuje, lecz przed podpisaniem umowy powinniśmy się porządnie zastanowić – nie możemy w końcu zlecić sprzedaży naszego domu, lub mieszkania pierwszej osobie z brzegu. Zwróćmy uwagę na rok założenia biura, posiadane licencje i rzecz jasna opinie, jakie zdążyli wystawić poprzedni klienci. Jako jeden z lepszych przykładów, jakie możemy tutaj podać jawi się stacjonująca w Kłodzku firma Kosicki, zajmująca się pełnym zakresem usług z dziedziny nieruchomości, a co niezwykle istotne – zatrudniająca wyjątkowo wszechstronny zespół ekspertów.

Bezpieczeństwo transakcji

Nie ulega wątpliwości, że w przypadku każdej jednej transakcji kwesta bezpieczeństwa jest niesamowicie ważna. Wiedzmy więc, że dobry pośrednik ma w obowiązku dokładne weryfikowanie potencjalnego nabywcy, co dla nas oznacza przede wszystkim zupełnie bezproblemową sprzedaż. Zyskuje także druga strona – oferty wystawiane przez renomowane biuro traktowane są przez poszukujących lokali znacznie przychylniej niż ogłoszenia prywatne. Między innymi dlatego, że anonse bezpośrednie mogą czasem dotyczyć nieruchomości o podejrzanym stanie prawnym lub posiadających inne ukryte wady.

Szybka sprzedaż

Żadną niespodzianką nie będzie również to, że podczas współpracy z biurem szanse na szybką sprzedaż znacznie rosną. Mówiąc krotko – nasze możliwości dotarcia do szerokiego grona odbiorców nie są tak wielkie, jak w przypadku przedsiębiorstwa, które od lat prężnie działa w branży. Agencja prowadzi oczywiście własną stronę internetową, na której prezentuje lokale, jakimi się opiekuje; posiada również konta na wszystkich liczących się serwisach ogłoszeniowych, gdzie – nawiasem mówiąc – wystawianie mieszkań i domów nie zawsze jest darmowe. Ponadto dysponuje rozległą siecią kontaktów, współpracując przy tym chociażby z innymi pośrednikami oraz mniejszymi i większymi inwestorami. Już sama jakość ofert – wliczając w to zdjęcia – przygotowanych przez agencję przewyższa to, co sami jesteśmy w stanie uzyskać, nie wspominając o samej prezentacji lokalu, w której pośrednicy są prawdziwym specjalistami.

Oszczędność czasu oraz pieniędzy

Czas ma ogromne znaczenie – w szczególności zaś obecnie, kiedy tak wiele godzin  absorbuje sama już praca zawodowa. Dodajmy do tego jeszcze pozostałe obowiązki, a możemy mieć problem w znalezieniu chwili na sprawy związane ze sprzedażą nieruchomości. O wiele wygodniej będzie, jeśli to pośrednik będzie za nas odbierał telefony i odpisywał na wiadomości, a także osobiście umawiał się na prezentacje mieszkania na żywo. Pokazywanie lokalu oznacza oczywiście pewne koszty, gdyż każdorazowo wiąże się z dojazdem do niego. Zlecając to zadanie miejscowemu agentowi, oszczędzimy więc pieniądze, które w innym wypadku musielibyśmy wydać na paliwo. Słowem – podczas gdy my prowadzimy normalne, codzienne życie w naszym najlepszym interesie działa pośrednik, dbając o to by nieruchomość, którą posiadamy prędko znalazła nabywcę.

Większy zysk ze sprzedaży

Wyjątkowo doświadczone agencje często znane są z tego, iż potrafią sprzedać dany lokal za cenę, której nigdy nie uzyskałby sam właściciel. Tutaj niemałą rolę gra prawidłowa wycena, znajomość technik negocjacyjnych, a nawet wprowadzanie pewnych drobnych zmian w domu czy mieszkaniu, zauważalnie podwyższających jego wartość. Jak się okazuje, umiejętności niektórych pośredników w tych właśnie zakresach są doprawdy nieocenione, co po sfinalizowaniu sprzedaży tylko umocni nas w przekonaniu, że postawienie na współpracę z biurem nieruchomości było bardzo dobra decyzją.

Materiał partnera