ozdoby-choinkowe

Dlaczego warto kupować naturalne ozdoby na choinkę?

Po latach zachłyśnięcia się modą na wielkie choinki uginające się od sztucznych ozdób przyszła moda na naturalne ozdoby. Skromne i drobne, będą dobrze pasowały do mniejszych drzewek, które zajmą mniej miejsca, a będą równie piękne co rozłożyste i okazałe choinki. Jakie są inne powody, dla których warto kupić naturalne ozdoby na choinkę? Jakie są rodzaje naturalnych ozdób na choinkę? Dowiesz się tego z lektury artykułu.

Krótka historia choinki i naturalnych ozdób

Opowiada ją ekspert z firmy Virpol Sztuczne Choinki z Myszkowa:

Choinka od czasów starożytnych jest symbolem dobrobytu, zdrowia i nadziei na powrót natury do życia po zimie. Za pierwszą osobę, która wpadła na pomysł ozdobienia choinki, uznawany jest Marcin Luter. To on, widząc iskrzące się gwiazdy na niebie na tle iglastych drzew, zapragnął sprowadzić ten piękny obrazek do swojego domu i pokazać go swojej rodzinie. Wziął więc gałązki, a między nie ustawił zapalone świece.

Parę wieków później Niemcy emigrowali do Stanów Zjednoczonych i przenieśli swój zwyczaj na nową ziemię. Z biegiem czasu choinki i ozdoby na nie robiły się coraz większe i bardziej sztuczne, a w końcu zaczęły być produkowane masowo i sprzedawane na całym świecie. Do historii odeszły papierowe latarnie, wachlarzyki, rożki, świeczki i łańcuchy z uprażonej kukurydzy. Obecnie coraz trudniej się wyróżnić, zarówno wielkością drzewka, jak i jego wystrojem. Stąd wziął się powrót do tradycji i naturalnych ozdób na choinkę.

Jak wyglądają współczesne naturalne ozdoby na choinkę?

Naturalne ozdoby na choinkę produkowane dzisiaj łączą w sobie modę na ekologię, rękodzieło i powrót do tradycji.

Niezależnie od tego, czy mamy naturalne drzewko, czy sztuczną choinkę, możemy powiesić na niej szyszki. Wystarczy przewlec je sznurkiem, a będziemy mogli poczuć się jak w prawdziwym lesie.

Najsmaczniejszym rozwiązaniem są pierniki upieczone w różnych kształtach. Ludzik, gwiazdka, choineczka, aniołek, serduszko – w wyborze kształtów ogranicza nas tylko wyobraźnia. Jeśli jednak nie chcemy bawić się w robienie ciasta i pieczenie, a chcemy mieć pewność, że dekoracja będzie dobrze wyglądać i długo cieszyć nasze oko, kupmy gotową ozdobę z piernika.

Dla fanów zimowych potraw i herbat z rozgrzewającym cynamonem powstały równie aromatyczne ozdoby. Do prawdziwej laski cynamonu przyczepiona jest suszona pomarańcza, grejpfrut czy jabłuszko. Razem z choinką stworzą pachnące trio, które przybliży atmosferę Świąt na długo przed Wigilią i wiele dni po niej.

Na koniec proponujemy ręcznie robione ozdoby materiałowe. Nie musisz jednak, jak przodkowie, robić ich samodzielnie. Możesz kupić gotowe dekoracje.

Materiał partnera