mieszkanie pod klucz

Dlaczego warto kupować mieszkania pod klucz?

Wybraliśmy swoje wymarzone mieszkanie. Świetna lokalizacja, bardzo ładne nowe osiedle, odpowiadający nam metraż. Została do podjęcia właściwie jedna z ostatnich decyzji przed zakupem: czy zdecydować się na stan deweloperski, czy skorzystać z oferowanej możliwości zakupienia mieszkania już pod klucz? Obie formy mają swoich zwolenników. Sprawdźmy korzyści, jakie ze sobą niesie każda z nich.

Mieszkanie w stanie deweloperskim.

Jest to mieszkanie w stanie surowym, w którym można rozpocząć prace wykończeniowe. Ściany będą otynkowane, gotowe do malowania. Na podłodze – wylewka. Zainstalowane będą drzwi wejściowe, okna i parapety, grzejniki, wentylacja oraz instalacje: grzewcza, elektryczna i wodno-kanalizacyjna. U różnych deweloperów mogą występować różnice w pojmowaniu stanu surowego, dlatego w umowie warto sprawdzić, co dokładanie jest nam oferowane. Ta opcja będzie tańsza przy zakupie. Zaraz się przekonamy czy również docelowo.

Mieszkanie pod klucz.

Takie mieszkanie nadaje się do zamieszkania już w chwili odbioru. Co szczegółowo będzie to oznaczać, znów reguluje nasza umowa. Najczęściej usługa obejmuje pomalowanie ścian, kładzenie podłóg i listew, montaż drzwi wewnętrznych, zabudowę łazienki i kuchni. Są deweloperzy współpracujący z biurami architektonicznymi, mogą nam wtedy zaoferować nawet umeblowanie i udekorowanie naszych nowych czterech kątów.

Jedną z największych korzyści, jaką daje kupowanie mieszkania pod klucz, jest ogromna oszczędność czasu, ale i nierzadko pieniędzy. Odwiedziliśmy jedną z nowych inwestycji w Rzeszowie –  Osiedle Olbrachta pytając, co jest najważniejsze przy wykańczaniu mieszkania. Odpowiedź była krótka: Sprawdzone materiały i wykonawcy.

Znalezienie fachowej i godnej zaufania ekipy wykończeniowej to nie lada wyczyn. A kiedy już taką znajdziemy, najczęściej się okazuje, że termin, który może nam zaoferować, jest dosyć odległy. Do tego ekipie tej trzeba dostarczyć wszystkie materiały do pracy. A nasze życie nie staje nagle w miejscu, bo wykańczamy mieszkanie. Wykonujemy ciągle swoje obowiązki zawodowe, mamy rodzinę czy inne swoje zobowiązania, często mieszkamy w innej części miasta, więc dochodzi kwestia dojazdów na budowę. Ostatnią rzeczą, o jakiej marzymy, jest spędzanie każdej wolnej chwili w centrum budowlanym i zgłębianie tajników poszczególnych farb.

Jeśli weźmiemy pod uwagę cały poniesiony koszt, łącznie ze swoim czasem i przeżytym stresem – może się okazać, że zakup mieszkania pod klucz to najlepsza i najkorzystniejsza opcja. Oczywiście, jeśli nasz deweloper ją oferuje.

Materiał partnera