sofa tapicerowana

Dlaczego warto kupować meble tapicerowane?

Każde wnętrze powinno być maksymalnie komfortowe i urządzone w taki sposób, by osoby, które z niego korzystają, czuły się swobodnie. Elementem, bez jakiego trudno sobie wyobrazić wypoczynek po powrocie z pracy, spotkania z przyjaciółmi czy spędzanie czasu z rodziną są różne typy mebli tapicerowanych. Oferują one możliwość wygodnego siedzenia, a także położenia się z książką czy podczas oglądania programów telewizyjnych oraz seansów w domowym kinie.

Kanapy i fotele

Preferencje dotyczące rodzaju mebli wybranych do urządzenia wnętrza mogą być bardzo różne. Wiele osób ceni rozwiązania tradycyjne, meblując dom w sposób, który nie zmienia się od lat – np. w sypialni wolnostojąca szafa, komoda z dużą liczbą szuflad i duże wygodne łóżko, oddzielna jadalnia ze stołem i kredensem oraz klasycznie wyposażona kuchnia. Inni poszukują inspiracji w nowocześniejszych trendach, decydując się m.in. na kuchnię otwartą na pokój dzienny czy komodę ustawioną w salonie. Niezależnie jednak od wszelkich różnic trudno wyobrazić sobie dom, w którym w salonie nie pojawiłaby się kanapa i fotele –  mówi reprezentant Fabryki Mebli Meblar, która produkuje m.in. meble tapicerowane.

Wielką zaletą kompletu składającego się z kanapy i foteli jest duża liczba możliwych ustawień takiego zestawu. Meble mogą być wykorzystywane w rozmaitych konfiguracjach – umieszczone pod ścianą, w rogu pomieszczenia, czy też na środku. Niezwykle prosta jest też zmiana rozmieszczenia mebli. Fotele można stosunkowo łatwo przesunąć w inne miejsce i tym samym dopasować rozstawienie do chwilowych potrzeb.

Dla użytkowników decydujących się na zakup kanapy z fotelami duże znaczenie ma zazwyczaj spora ilość różniących się stylistycznie modeli – od nowoczesnych inspirowanych prostymi kształtami geometrycznymi po klasyczne. Liczy się także szeroka paleta kolorów i tkanin obiciowych.

Narożniki

Bardzo ciekawym rodzajem mebli tapicerowanych są narożniki. Są one dostępne w kształcie litery „L” lub „U”. Ten pierwszy rodzaj świetnie nadaje się do ustawienia w rogu pomieszczenia, drugi znakomicie sprawdzi się nie tylko w kącie czy przy ścianie, ale również ustawiony centralnie. Wielką zaletą takiego ustawienia jest możliwość bardzo wyraźnego wyróżnienia strefy pomieszczenia przeznaczonej do relaksu i odpoczynku.

Cechą, która poza kształtem najbardziej wyróżnia narożniki, jest poziom komfortu, jaki oferują. O ile kanapa nie zawsze daje możliwość zajęcia wygodnego miejsca więcej niż dwóm osobom, o tyle na narożniku zwykle nie ma z tym najmniejszych problemów. Wśród mebli tapicerowanych narożniki są jednymi z najchętniej wybieranych zwłaszcza do bardziej przestronnych wnętrz, gdzie dają największe możliwości aranżacyjne.

Dużą zaletą narożników jest to, że często oferują również możliwość spania. Dzięki temu można z nich korzystać dokładnie tak samo, jak z rozkładanej kanapy. Kupując narożnik wyposażony w taką funkcję, nie będziemy więc mieć problemu z wygodnym przenocowaniem gości.

Materiał partnera