Dlaczego warto kupować firanki gotowe?

Jedną z najbardziej popularnych ozdób okien są firany. Wykonane z delikatnych tkanin, najczęściej z koronki, tiuli lub batystu, pięknie dekorują otwór okienny, a jednocześnie dają poczucie intymności. Ponadto chronią przed owadami, zwłaszcza latem, kiedy lubimy wietrzyć pomieszczenia i wpuścić do domu nieco świeżego powietrza. Dzisiaj nie musimy zlecać szycia firan – sklepy oferują również firanki gotowe. Czy to dobre rozwiązanie?

Wygoda i oszczędność czasu

Firanki gotowe są bez wątpienia rozwiązaniem, które powinniśmy mieć na uwadze rozglądając się za firanami do naszego domu! Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Takie firanki to wygodny i szybki sposób na udekorowanie okien. Choć kosztują nieco więcej niż firany na metry, są od razu gotowe do założenia. Nie musimy samodzielnie szyć firan ani zlecać ich uszycia w fabryce firanek. Otrzymujemy gotowy produkt o konkretnej długości i szerokości, który w kilka minut zapinamy na żabki lub wsuwamy karnisz w specjalnie wykonane przeszycie tunelowe. Sposobów zakładania firan jest nieco więcej, ale bez względu na to, jak zakładane są nasze firanki, ich powieszenie nie sprawi nam żadnych kłopotów.

Takie firanki są bardzo praktyczne. Docenia je coraz więcej pań, które chcą zaoszczędzić czas na domowych obowiązkach. Ale wygoda i oszczędność czasu nie są jedynymi zaletami firan gotowych.

Duży wybór firanek gotowych

Firanki gotowe występują dzisiaj w wielu wzorach i kolorach. Bez problemu dobierzemy odpowiednią firanę do każdego pomieszczenia w naszym domu. Najczęściej decydujemy się na białe firanki, ale do pokoju dziecięcego czy do sypialni możemy kupić np. na błękitne firanki lub firanki we wzory czy firanki z motywami z bajek Disneya.

Co istotne, firanki gotowe występują w wielu rozmiarach, co pozwala dopasować je do danego otworu okiennego. Nie kupujmy za dużej ani za małej firany. Będzie brzydko się prezentować i nie będziemy zadowoleni z efektu, jaki uzyskamy. Wystarczy raz zmierzyć przestrzeń, w której ma zawisnąć firanka, aby później zawsze wiedzieć, jakich rozmiarów firanę potrzebujemy – mówi nasz rozmówca z firmy Polontex, zajmującej się produkcją firanek i tkanin dekoracyjnych.

Na co zwracać uwagę, kupując gotowe firany?

Kupując gotowe firany, powinniśmy zwrócić naszą uwagę na:

  • dopasowanie ich rozmiaru do wymiarów okna,
  • sposób zawieszania firan,
  • kolory i desenie, odpowiadające aranżacji pomieszczeń, w których planujemy je zawiesić,
  • materiał, z których są wykonane. Może być mniej lub bardziej przezroczysty, każdy ma inne wymagania w tym względzie.

Ważna jest również cena firan gotowych. Nie powinniśmy przepłacać, ale nie można też kupować najtańszych produktów, których jakość może być wątpliwa. Kupujmy firany u sprawdzonych producentów, a na pewno będziemy zadowoleni z nowej dekoracji okiennej!

Materiał partnera