Dlaczego warto kupić skrzynię na pościel?

Szafy, kredensy, komody – wszystkie te meble pochodzą od wspólnego przodka, czyli właśnie od skrzyni. Skrzynie były pierwszymi sprzętami, jakie ludzie zaczęli wytwarzać z potrzeby znalezienia odpowiedniego sposobu przechowywania rozmaitych przedmiotów. Proste w budowie i bardzo pojemne skrzynie z czasem ustąpiły miejsca bardziej nowoczesnym meblom, jednak wciąż możemy wskazać zastosowania, w których okazują się niezastąpione.

Skrzynie przeżywały swój złoty okres w renesansie, zwłaszcza we Włoszech, gdzie bogato dekorowane meble tego typu były ważnym elementem wyposażenia eleganckich salonów. Z czasem i rozwojem rzemiosła meblarskiego, skrzynie odchodziły w cień, a mówiąc ściślej – do alkowy, gdzie wciąż liczyła się przede wszystkim ich funkcjonalność.

Również współcześnie skrzynie wykorzystywane są głównie w sypialniach. Pojemne pudło skrzyni na pościel umożliwia łatwe i dyskretne przechowywanie zapasowego kompletu prześcieradeł czy kołder sezonowych. Zastanówmy się, kiedy i dlaczego warto zainwestować w zakup skrzyni na pościel.

Skrzynia na pościel do umeblowanej sypialni

W nowych mieszkaniach, gdzie nie buduje się już pawlaczy i nie ustawia staromodnych meblościanek, przestrzeni do przechowywania robi się nagle mniej, a potrzeba posiadania oddzielnego mebla do przechowywania pościeli często zaskakuje użytkowników mieszkania już po wyposażeniu sypialni. Dzieje się tak najczęściej w sytuacji, gdy zwyczajnie zapominamy o konieczności przechowywania gdzieś zapasowych kompletów bielizny pościelowej czy też zestawu kołder dla gości.

Jeszcze niedawno najpopularniejszym sposobem przechowywania pościeli było upychanie jej do skrzyni tapczanu. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup znacznie wygodniejszego łóżka z materacem. Jeśli nie posiada ono wsuwanej skrzyni na pościel, zakup oddzielnego sprzętu prawdopodobnie będzie koniecznością, a na pewno najwygodniejszym rozwiązaniem.

Co ważne, skrzynia z płaskim wiekiem może służyć nie tylko jako pojemnik na pościel. Ponieważ jest to mebel otwierany raczej rzadko, użytkownicy korzystają z niego na różne sposoby. Skrzynia ustawiona w nogach łóżka może służyć jako dodatkowe miejsce do siedzenia, a jeśli stoi pod ścianą, można trzymać na niej bibeloty – zauważa nasz rozmówca z KupujemyMeble.pl.

Nowy zestaw sypialniany ze skrzynią

Skrzynie na pościel pełnią nie tylko funkcje praktyczne; mogą być też doskonałą ozdobą wnętrza. Z resztą, to właśnie oryginalny wygląd pozwolił przetrwać temu sprzętowi rewolucję w meblarstwie z XX wieku – zdobiona motywami regionalnymi skrzynia posagowa to element, bez którego nie było mowy o udanym zamążpójściu.

Decydując się na zakup skrzyni w nowoczesnym zestawie sypialnianym, zyskujesz nie tylko dodatkowy praktyczny mebel, ale też piękne uzupełnienie kompletu. Przykładem może być system mebli do sypialni Boliwia, w którego skład wchodzi łóżko, komoda, szafa przesuwna oraz mniejsze elementy, w tym szafki nocne, lustro oraz skrzynia. Aranżacja sypialni z wykorzystaniem takiego zestawu jest prosta, przyjemna, a co najważniejsze, gwarantuje satysfakcjonujący efekt końcowy.

Materiał partnera