Nowe mieszkanie od dewelopera

Dlaczego warto kupić nowe mieszkania od dewelopera?

Bardzo wielu Polaków marzy o swoim własnym mieszkaniu, co sprawia, że spora część z nich inwestuje swoje oszczędności w zakup nieruchomości. W takiej sytuacji pojawia się pytanie; czy lepiej kupić mieszkanie z rynku pierwotnego (od dewelopera), czy kupić z rynku wtórnego? Warto się nad tą kwestią poważnie zastanowić, zwłaszcza że za dużymi pieniędzmi idzie równie duża odpowiedzialność. Dlatego podpowiadamy, dlaczego warto kupić nowe mieszkanie od dewelopera.

Zalety zakupu nowego mieszkania z rynku pierwotnego

Prawdopodobnie największą zaletą zakupu nowego mieszkania jest jego stan. W większości apartamentów z rynku wtórnego nowi właściciele w pierwszej kolejności muszą przeprowadzić generalny remont. W tym przypadku takiego problemu nie ma. Ewentualne usterki można zgłosić deweloperowi i zostaną one usunięte przed odebraniem kluczy. Co więcej, mamy możliwość samodzielnego wykończenia takiego mieszkania – dzięki czemu dostajemy pełną swobodę aranżacji wnętrza. Jest to ogromna korzyść dla osób, które mają konkretne oczekiwania dotyczące wystroju wnętrz. Nie trzeba też martwić się o przyłączenie i sprawność mediów.

Warto mieć na uwadze, szukając mieszkań na sprzedaż, że kupując bezpośrednio od dewelopera, nie ponosimy dodatkowych kosztów związanych z podatkami od czynności cywilnoprawnych. Co więcej, taki nowy lokal ma znacznie wyższą wartość (od porównywalnych obiektów z rynku wtórego), gdy zdecydujemy się na jego wynajem bądź odsprzedaży. Posiadając zatem takie mieszkanie, mamy znacznie korzystniejszą pozycję na rynku wynajmu mieszkań.

Jedną z zalet bycia pierwszym właścicielem danego mieszkania jest również posiadanie pełnej kontroli nad dokumentacją związana z mieszkaniem. Niestety wiele obiektów na rynku wtórnych ma braki w dokumentacji, które w niektórych sytuacjach mogą prowadzić do problemów prawnych.

Atrakcyjnych mieszkań warto szukać u deweloperów, takich jak Apartamenty Krosno.

Korzyści płynące z nowoczesnej zabudowy

Jednym z problemów mieszkań z rynku wtórnego jest fakt, że zostały one wybudowane w czasach, gdy mniej dostrzegano potrzeby lokatorów związanych z infrastrukturą osiedlową. Aktualnie wiele z tych osiedli jest modernizowanych – z różnym skutkiem. W przypadku nowoczesnych osiedli takiego problemu nie ma. Od wielu lat są one projektowane w taki sposób, by spełniały wszystkie potrzeby potencjalnych lokatorów z zakresu przestrzeni wspólnej, terenów zielonych i sprzętu do rekreacji.

Materiał partnera