zakup mieszkania w Rumii

Dlaczego Rumia to dobre miejsce do życia?

Zakup  nowego mieszkania na terenie Trójmiasta staje się coraz trudniejsze, zwłaszcza ze względu na rosnący popyt oraz wysokie ceny. Wiele osób poszukuje więc nieruchomości w najbliższych okolicach. Jedną z nich jest Rumia, piękna i spokojna miejscowość położona niedaleko Bałtyku. Dlaczego żyje się tu przyjemniej i chętniej kupuje mieszkania? Warto przeczytać.

Rumia, jeśli chcesz poczuć zapach morza

Rumia jest niedużą miejscowością graniczącą z Gdynią, położoną przy trasie do Wejherowa. Oddalona jest ok. 30 kilometrów od centrum Gdańska. Doskonałe połączenie kolejowe dzięki SKM oraz trójmiejska obwodnica umożliwiają wygodny dojazd do Gdyni, Sopotu i Gdańska oraz innych miejscowości regionu. Bliskość Morza Bałtyckiego jest największą atrakcją i pozwala wypoczywać oraz korzystać z plaż i kąpieli morskich nawet podczas jednodniowych wypadów. Trójmiejski Park Krajobrazowy oraz atrakcje i uroki Kaszub umożliwiają aktywne spędzanie wolnego czasu. Wszystkie te argumenty przemawiają za wyborem Rumi, jako miejsca idealnego do zamieszkania.

Atrakcyjne ceny mieszkań

Nie trudno zauważyć podczas przeglądania ofert mieszkań z rynku pierwotnego, że cena metra kwadratowego nowego mieszkania w obrębie Rumi jest zdecydowanie niższa niż lokali o podobnym standardzie w Trójmieście i innych dużych miastach Polski. Dysponując określonym budżetem, można pokusić się o mieszkanie większe, wykończone w wyższym standardzie i w lepszej lokalizacji. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób młodych o ograniczonym budżecie lub mniejszych zdolnościach kredytowych. Warto zaznaczyć, że ekonomiści zajmujący się rynkiem nieruchomości przewidują długoterminowy wzrost wartości mieszkań na poziomie 6 do 7% w skali rocznej. Z pewnością dane te mogą zachęcić niezdecydowanych inwestorów.

Nowoczesne osiedla niedaleko morza

W Rumi powstaje wiele nowoczesnych i stylowych osiedli mieszkaniowych o różnym standardzie i wielkości. Oferują one wygodne i przestronne mieszkania, doskonale wykończone i zbudowane z pełnym poszanowaniem środowiska naturalnego. Nowatorskie technologie, zwłaszcza w kwestiach energooszczędności pozwalają na duże oszczędności eksploatacyjne. Wysoki standard przejawia się nie tylko doskonale rozplanowanymi i urządzonymi wnętrzami, ale także dużą ilością terenów zielonych i rozbudowaną infrastrukturą. Pełne zieleni osiedla zapewniają dostęp do wielu udogodnień, takich jak sklepy i usługi, przychodnie lekarskie i apteki oraz żłobki i szkoły. Z częścią ofert mieszkaniowych w Rumi można zapoznać się na stronie internetowej Biura Deweloperskiego Loker, które buduje mieszkania na sprzedaż w stanie deweloperskim lub pod klucz.

Materiał partnera