Meble z litego drewna i metal

Dlaczego meble z metalu i drewna są tak modne?

Połączenie różnych surowców, kolorów i wzorów sprawia, że wnętrze wydaje się „głębsze” i bardziej dynamiczne. Warto jednak zachować umiar – wybrać konkretną liczbę materiałów czy motywów, które będą się wzajemnie uzupełniać, a nie przytłaczać. Dobrym przykładem takiego zabiegu są popularne meble z litego drewna i metalu. W czym tkwi źródło ich popytu?

Drewniano-metalowe meble łączą w sobie dwa przeciwstawne materiały. Stal, z której zwykle są wykonane okucia bądź nogi konstrukcji, choć zwykle pomalowana na ciemniejszy, zimny kolor ma dość surowy wydźwięk: kojarzy się z industrialnymi, loftowymi wnętrzami, w których króluje minimalistyczne podejście do aranżacji i estetyki. Drewno to zdecydowanie cieplejszy surowiec, tożsamy z rustykalnym wykończeniem oraz przytulnym „gniazdkiem”. Kombinacja tych dwóch kontrastujących ze sobą elementów sprawia, że otrzymuje się coś „świeżego” i zapadającego się w pamięć.

Skąd się bierze popularność mebli z litego drewna i metalu? 

Moda na drewniano-stalowe wyposażenie ma kilka przyczyn. Najbardziej oczywistym źródłem tej popularności jest estetyka podobnych stołów czy krzeseł – należy przyznać, że propozycje o takim charakterze są niezwykle stylowe. Piękno kryje się tutaj w nieoczywistym połączeniu przeciwstawnych materiałów i pozornej prostocie konstrukcji. Pozornej, ponieważ meble z litego drewna i metalu tak naprawdę są niezwykle kreatywne. Do designu podchodzi się tutaj całkiem inaczej niż w przypadku klasycznych surowców: poszukuje się rozwiązań, które potrafią zaskoczyć swoją formą (np. skrzyżne nogi stolika).

Ważnym czynnikiem wpływającym na popyt tego rodzaju wyposażenia jest również trwałość materiału oraz jego powierzchni. Nie da się ukryć, że meble drewniano-metalowe są zwykle dosyć luksusowym dobrem, ale co za tym idzie – solidność ich konstrukcji jest szczególnie mocno monitorowana. Do klienta dociera produkt, który charakteryzuje się najwyższą jakością surowców i nieprzeciętną wytrzymałością. Stoliki kawowe ze stalowymi nogami (dostępne np. w ofercie firmy You Design) wykazują silną odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu mogą być użytkowane przez naprawdę długi czas.

Meble z litego drewna i metalu jako uniwersalne rozwiązanie 

Na popularność mebli z drewna i metalowego wykończenia wpływa ich duża uniwersalność, pozwalająca na wdrożenie podobnych rozwiązań do różnorodnych aranżacji. Takie propozycje sprawdzą się zarówno w industrialnych, jak i skandynawskich wnętrzach. Można je dopasować niemalże do każdego wystroju.

Materiał partnera