ogrodzenie z desek struganych

Deski strugane jako elementy montażowe

Niewątpliwie drewno należy do najbardziej uniwersalnych materiałów konstrukcyjnych i ma bardzo wiele zastosowań głównie rzecz jasna w budownictwie i meblarstwie. Deski strugane czterostronnie odgrywają tutaj szczególną rolę; to doskonały materiał montażowy o znacznie większej odporności na ogień i szkodniki niż deski niepoddane heblowaniu. Co prawda mają one nieco wyższą cenę, jednak per saldo warto je kupić, gdyż ich impregnowanie pochłania o wiele mniej pracy i środków chemicznych.

Drewno ciągle w modzie

Wynalazcy z dziedziny chemii chyba już dawno przestali mieć złudzenia co do możliwości całkowitego wyeliminowania drewna przez tworzywa sztuczne. Ludzie nadal mocno przywiązani są do wszelkich wyrobów produkowanych z materiałów pochodzenia naturalnego, ponieważ to one właśnie dają im namiastkę bezpośredniego kontaktu z przyrodą w swoim własnym domu. Oczywiście wśród materiałów konstrukcyjnych oferowanych nam przez naturę niepodzielnie króluje drewno. Co prawda w masowej produkcji meblarskiej podstawowym materiałem montażowym są różne drewno-pochodne płyty, lecz meble specjalnego typu np. w stylu rustykalnym montuje się przede wszystkim z drewna litego i różnego rodzaju desek, fornirów oraz sklejek. O takich i innych zastosowaniach desek struganych, a także blatów, kantówek, listew wykończeniowych i różnego rodzaju drążków oraz wałków drewnianych opowiedzieli nam pracownicy firmy Z.P.H.U. „RAKDREW” z Krzczonowa.

Zastosowanie desek struganych oraz innych elementów z drewna litego

Jako że wcześniej wspomnieliśmy o meblarstwie, zacznijmy od niego. Zapotrzebowanie na meble z drewna litego z roku na rok rośnie i nie jest to przemijająca moda, lecz trwały trend. Z desek struganych i innych wymienionych wyżej elementów montujemy więc zarówno proste ławy, altany czy zadaszenia wykorzystywane później w ogrodach, parkach, czy w innych otwartych miejscach, jak i eleganckie meble ustawiane w naszych mieszkaniach, w tym komody, szafy, stoły czy krzesła. Z tego samego materiału produkujemy jako wyposażenie naszych domów deski podłogowe, parapety, progi, blaty, całe biegi schodowe, boazerie, balustrady i wiele innych. Deski strugane to także doskonały materiał na estetyczne, trwałe i mocne ogrodzenia naszych posesji.

Naturalne lite drewno wbrew pozorom jest materiałem niezwykle wytrzymałym i trwałym. Jeśli jest ono odpowiednio zakonserwowane i właściwie eksploatowane, to nawet przy bardzo dużych obciążeniach będzie nam służyło przez bardzo długi czas, czego dowodem mogą być kilkusetletnie domy stojące do dzisiaj w idealnym stanie w wielu miejscach naszego kraju.

Materiał partnera