nowoczesny salon

Designerskie meble do salonu. Co jest teraz na czasie?

Urządzasz nowe mieszkanie, a może chcesz zmienić wystrój swojego salonu? Szukasz wyjątkowych mebli, które nadadzą mu niepowtarzalny styl? Przeczytaj nasz krótki artykuł. Podpowiemy ci, co jest trendy w 2022 roku. 

Najnowsze inspiracje projektantów wnętrz

Salon 2022 to miejsce, w którym można poczuć się naprawdę komfortowo. Projektanci stawiają na prostotę i praktycyzm. Powinny znaleźć się tu akcesoria służące wypoczynkowi takie, jak wygodna sofa, fotele, funkcjonalny stolik, miękki dywan, poduszki i telewizor wraz z szafką rtv. Prym wiodą meble wielofunkcyjne i modułowe jak rozkładane sofy oraz rozsuwane stoliki kawowe, a także krzesła i fotele o interesujących, nietypowych kształtach. 
Modny salon powinien koić zmysły i pozwalać odpocząć po dniu ciężkiej pracy. Projektanci szukają inspiracji w naturze, wykorzystując na różne sposoby drewno, a także kamień, metal, rattan i jutę. Pojawiają się one często w naturalnych kolorach i kształtach, sprawiając wrażenie nieociosanych i nieobrobionych. We wnętrzach dominuje écru, zgaszone beże, spokojne zielenie i rozmaite brązy. Jednocześnie pojawiają się także akcenty odważnych kolorów, w tym soczystej czerwieni, dostojnego granatu i ponadczasowej czerni, a także motywy geometryczne i roślinne. 

Czym się kierować, urządzając salon? 

Ważnym aspektem designerskiego salonu jest jego indywidualny styl. Urządzone wnętrze  powinno oddawać charakter i upodobania autora. Warto zdecydować się na powieszenie na ścianie ulubionych obrazów, zdjęć czy plakatów w eleganckich ramach. Salon to miejsce, które ma budzić pozytywne skojarzenia. 

Komponując wnętrze salonu, należy pamiętać o umiarze i równowadze. Zbyt dużo kolorów czy wzorów może sprawiać wrażenie chaosu i utrudniać odpoczynek – mówi specjalista z salonu z meblami na wymiar Aksonometria. W pokojach utrzymanych w jednym odcieniu można jednak wprowadzić odważny akcent, stanowiący główną dekorację. Może to być na przykład designerski Fotel Brühl – Libellule.

Wszystkie meble w salonie powinny tworzyć całość stylistyczną, dlatego warto zdecydować się od razu na zakup kompletu. Fronty szafek rtv, komód oraz blat stolika wykonane z tych samych materiałów będą tworzyć harmonijny efekt. Jeśli nie jest to możliwe, warto trzymać się dwóch, trzech barw jako dominujących. 

Materiał partnera