dekoracje wielkanocne

Dekoracje wielkanocne do domu i nie tylko — sprawdź, jakie wybrać

Przygotowania do Wielkanocy zbiegają się w czasie z wielkimi wiosennymi porządkami. To idealny okres, aby odświeżyć dom i zadbać o jego odświętny wystrój. Warto zwrócić uwagę na detale, ponieważ to one odpowiadają za ogólny klimat panujący w Twoim mieszkaniu. Jaki stroik wybrać i jaka będzie najpiękniejsza dekoracja wielkanocna na stół? Sprawdź nasze inspiracje.

Na nadchodzącą Wielkanoc warto zaplanować wystrój domu, który będzie kojarzył się z wiosną, ciepłem i słońcem. Obok motywów religijnych niezastąpione okażą się świeże kwiaty w wazonach, a także zrobione z nich wianki na drzwi i stroiki. Nadal modne będą dekoracje drewniane — jajka, zajączki i kurczaki w tej formie sprawdzą się jako ozdoba mebli, a także przybranie kosza ze święconką.

Dekoracje wielkanocne na stół

Najważniejszy mebel w domu, przy którym rodzina zgromadzi się na uroczystym śniadaniu, powinien wyglądać wyjątkowo. Dekoracje wielkanocne na stół mogą być bardzo proste, ale ważne jest utrzymanie ich w radosnym klimacie. Jest dziesiątki sposobów na to, aby stworzyć przyjemną dla oka aranżację, a warto uwzględnić w niej:

  • wazon z bukietem ze świeżych kwiatów — tulipanów, żonkili,
  • elegancką zastawę — może być klasyczna, codzienna, albo nawiązująca stylem i kolorem do obchodzonych świąt,
  • serwetki — materiałowe lub/i papierowe we wzorach i kolorach kojarzących się z wiosną,
  • stroiki ze sztucznych kwiatów, trawy, w formie korytek, donic, lasów w słoikach.

Kolorystyka dekoracji wielkanocnych do domu zazwyczaj związana jest z wiosną. Króluje więc zieleń, żółty i biel. Ostatnio popularne są jednak ozdoby, których styl pasuje do nowoczesnych nieruchomości. Są więc minimalistyczne, utrzymane w pastelowych odcieniach i wykonane z naturalnych materiałów (tkaniny, sznurek, drewno).

Dekoracje wielkanocne do domu i ogrodu

Świętowanie Wielkanocy nie ogranicza się tylko do przebywania w domu. Warto zadbać o aranżację wejścia, umieszczając na ganku drzewko obwieszone tematycznymi ozdobami lub wianek na drzwiach. Ciekawie wyglądają też dekoracje wielkanocne do domu i ogrodu w postaci skrzynek z kolorowymi jajkami, dużych figurek zajęcy czy doniczek z rzeżuszką. Na rozkwitających dopiero klombach kwiatowych można umieścić dekoracje drewniane — jajka to w takich układach najpopularniejsza ozdoba. W wielu miejscach praktykuje się zwyczaj poszukiwania ich po śniadaniu jako formę zabawy, nie tylko dla dzieci.

Dekoracje wielkanocne  kupić czy zrobić?

Samodzielne wykonanie ozdób świątecznych wymaga artystycznych zdolności, a przede wszystkim czasu. W szalonym okresie przygotowań, które obfitują w robienie zakupów, gotowanie i sprzątanie, wiele osób decyduje się kupić gotowe dekoracje wielkanocne. Online jest duży wybór produktów utrzymanych w różnych stylach. Wielkanocne dekoracje oraz wiele innych ozdób znajdziesz na https://decomaxparty.pl/

Oprócz klasycznych stroików i wianków można kupić też figurki z drewna lub porcelany, ozdobne talerze i półmiski, tematyczne serwetki, haftowane obrusy oraz wiele innych gadżetów. Z ich pomocą wiosenna metamorfoza domu na pewno będzie spektakularna.

Materiał partnera