pellet iglasty a lisciasty roznice

Czym się różni pellet liściasty od iglastego?

Wiele osób staje przed wyborem między pelletem liściastym a iglastym w poszukiwaniu opału przyjaznego środowisku. Warto sprawdzić, czym różnią się od siebie produkty, aby dopasować zakup do swoich potrzeb. Na rynku dostępne są różne rodzaje pelletu, dlatego dokonanie wyboru bez odpowiedniej znajomości tematu nie jest proste. Poznaj różnice między pelletem liściastym a iglastym.

Jaki pellet jest najlepszy?

Pellet to ekologiczny materiał opałowy. Jest on wytwarzany z naturalnych, odpowiednio oczyszczonych surowców, które ulegają m.in. rozdrabnianiu i prasowaniu. Istnieją różne rodzaje materiału opałowego, ale największą popularność zyskał pellet drzewny. Głównym tego powodem jest fakt, że nie wydziela on przykrej woni, a poza tym nie sprawia trudności w magazynowaniu. Osoby zdecydowane na ten sposób ocieplania domu, często nie potrafią jednak wybrać między pelletem liściastym a iglastym.

Jak się okazuje, nie ma dużego znaczenia, czy pellet pochodzi od drzewa iglastego, czy od liściastego. Uwagę warto skierować na gatunek drzewa, a także gęstość, kaloryczność i szybkość spalania pelletu. Oczywiście warto poświęcić czas na analizę poszczególnych rozbieżności między pelletem iglastym a liściastym, aby rozwiać swoje wątpliwości. Pellet liściasty jest ciemniejszy od pelletu iglastego. To z kolei wpływa na umiejętność rozpoznania produktu wysokiej jakości, ponieważ ciemną barwę przyjmują również materiały ze szkodliwymi dodatkami.

Najważniejsze różnice między pelletem liściastym a iglastym

Istotną różnicą między pelletem liściastym a iglastym stanowi fakt, że materiał opałowy uzyskiwany z drzew liściastych ma wyższą gęstość. Wartość oddziałuje na funkcję opałową pelletu, a także jego kaloryczność, która jest podobna dla obydwu rodzajów pelletu. Różnic należy się doszukiwać w szybkości spalania materiałów opałowych. Pellet liściasty potrzebuje nieprzerwanego dopływu tlenu oraz wysokiej temperatury. A jednak pali się dłużej od pelletu iglastego. Niektórzy uznają go za bardziej ekonomiczny.

Pellet powinieneś zakupić od sprawdzonego, polecanego przez wiele osób źródła, np. od producenta pelletu Pellet Bodek spod Stargardu. Podejmując kontakt ze specjalistami, zaopatrzysz się w ekologiczny produkt wysokiej jakości. Przy zakupie warto pamiętać, że spalanie pelletu iglastego powoduje charakterystyczne iskrzenie. Z tego powodu nie będzie to dobry wybór dla właścicieli kominków. Pellet liściasty nie różni się od iglastego pod wieloma względami, jednak analiza każdej z rozbieżności gwarantuje zakup produktu wysokiej jakości.

Materiał partnera