realizacje fit out

Czym są realizacje typu fit-out?

Zaprojektowanie przestrzeni biurowej nie należy do najłatwiejszych zadań. Liczy się bowiem nie tylko estetyka, aranżacja oraz wygląd całości, lecz również, a może przede wszystkim, ergonomia pomieszczenia i właściwe zaaranżowanie przestrzeni do potrzeb jej użytkowników. Niemniej ważna jest jakość zastosowanych materiałów; powinny być wytrzymałe ze względu na specyfikę biurowych pomieszczeń. Z pomocą przychodzi realizacja typu fit-out.

Coraz popularniejsza w Polsce usługa fit-out polega na kompleksowym przygotowaniu powierzchni do potrzeb najemcy. Jej innowacyjność bierze się z wszechstronności usługi; fit-out nie ogranicza się jedynie do wyboru mebli do przestrzeni biurowej, lecz obejmuje wszystkie etapy realizacji: od doradztwa projektowego, przygotowania wstępnej koncepcji aranżacji, przez opracowanie projektu, uwzględniającego materiały wykończeniowe, na przeprowadzeniu procesów budowlanych oraz prac aranżacyjnych kończąc.

Fit-out czyli co dokładnie?         

Przestrzeń biurowa, zaprojektowana zgodnie z zasadą fit-out będzie przestrzenią zindywidualizowaną, idealnie odpowiadającą na potrzeby pracowników. Przed przystąpieniem bowiem do jakichkolwiek prac, architekt zanalizuje strukturę firmy, zwróci uwagę na jej charakter, profil działalności, wymagania oraz sposoby wewnętrznej komunikacji i budowania relacji z klientem. Prace przebiegają wedle schematu, w którym najpierw sporządza dokumentację projektową i opracowuje plan aranżacji, a następnie przechodzi do konkretnych działań, między innymi montażu ścian, wykonania instalacji elektrycznej i sanitarnej, montażu stolarki drzwiowej oraz okiennej, sufitów montażowych oraz wykładzin. Ostatnim etapem są prace dekoracyjne, malowanie, montaż paneli, tapet, oświetlenia oraz instalacja zabudowy meblowej. W celu zrealizowania usługi realizacji biura fit-out zwróćmy się do renomowanej firmy inżynieryjnej Interbiuro, zajmującej się aranżacją powierzchni biurowych.

Korzyści z fit-outu

Skorzystanie z omawianego typu realizacji jest ze wszech miar korzystne. Przede wszystkim, w takim układzie, to jeden partner biznesowy odpowiada za wykonanie wszystkich prac; nie mamy zatem do czynienia z rozmywaniem się odpowiedzialności różnych podwykonawców. Skraca to drogę komunikacji, a także usprawnia procedury administracyjno-księgowe. Aranżacja biura metodą fit-out sprawi, że wnętrze będzie funkcjonalne i dospawane do naszych potrzeb. Otwarte, elastyczne przestrzenie będą sprzyjać kreatywności oraz umożliwią pracownikom odpoczynek. Biuro stanie się przyjaznym wizualnie miejscem, w którym znajdzie się czas zarówno na odpoczynek i pracę w ciszy, jak i interakcje między pracownikami, co przyczyni się do ich większej wydajności oraz lepszego przepływu informacji wewnątrz firmy.

Materiał partnera