Rolety zewnętrzne

Czym różnią się rolety zewnętrzne od wewnętrznych?

Trudno sobie wyobrazić dom bez solidnych osłon okiennych w postaci rolet. To właśnie one skutecznie chronią przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i pozwalają zaciemnić pomieszczenia zgodnie z aktualnymi potrzebami. Solidne i wytrzymałe, są dostępne w wielu kolorach i strukturach. Na rynku znajdziesz też nowoczesne rolety zewnętrzne, które coraz częściej zastępują modele wewnętrzne. Czym dokładnie się różnią?

Rolety wewnętrzne – najważniejsze informacje

Rolety wewnętrzne są przeznaczone do montowania w pomieszczeniach. Przytwierdzane zazwyczaj do sufitu, ściany lub ramy okiennej skutecznie zabezpieczają przed nadmiernym promieniowaniem. Zapewniają przy tym prywatność, gdyż chronią przed wzrokiem przechodniów. Co ciekawe użytkownik osobiście decyduje o stopniu zaciemnienia, ponieważ producenci oferują rolety przyciemniające, blokujące promienie słoneczne, jak i odbijające światło.

Do wyboru masz przeróżne rodzaje tych produktów, w tym rolety rzymskie, dzień-noc, w kasecie, wolnowiszące, dachowe oraz mini.

Rolety zewnętrzne – co trzeba o nich wiedzieć?

Alternatywą są rolety zewnętrzne, które montuje się na zewnątrz budynków, tzn. przytwierdza się je do elewacji. To nowoczesne modele obsługiwane za pomocą pilota. Z łatwością da się je zintegrować z systemem inteligentnego domu za pomocą smartfonu. Nie jest to ich jedyną zaletą – dobre rolety zewnętrzne skutecznie ograniczają koszty ogrzewania budynku o nawet… 60%! Zimą zatrzymują ciepło wewnątrz pomieszczeń, natomiast latem zapobiegają ich nadmiernemu przegrzewaniu.

Ponadto rolety zewnętrzne tłumią dźwięki, dzięki czemu do wnętrz nie dociera hałas z ulicy. Zapewniają przy tym prywatność i mają funkcję… antywłamaniową! Wykonane z najsolidniejszych materiałów, w tym z aluminium, są odporne na mechaniczne uszkodzenia. Każda próba ich naruszenia skutkuje hałasem, który alarmuje o niepokojącym zdarzeniu.

Rolety tego typu zapobiegają rozbiciu okien, a niektóre mają dodatkowe wzmocnienia w postaci rygli ręcznych lub automatycznych oraz zamków. Solidne i wytrzymałe, są niewrażliwe na zmienne warunki atmosferyczne, w tym nawet największe mrozy i upały.

Gdzie kupić dobre rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne warto zamówić u sprawdzonego dostawcy, takiego jak BULAR Plus, który oferuje je również w wersji z moskitierą. Co istotne, rolety zewnętrzne znakomicie prezentują się nie tylko w mieszkaniach i domach, ale też wszystkich obiektach użytku publicznego, w tym w zakładach pracy i biurach. Przeznaczone do przeszkleń o wielu wymiarach, posłużą Ci przez długie lata.

Materiał partnera