Czym charakteryzuje się chemia profesjonalna?

Sprzątanie w domach prywatnych, budynkach użyteczności publicznej, jak też biurach i zakładach produkcyjnych wymaga stosowania odpowiednich środków czyszczących. Szczególnie polecana jest chemia profesjonalna, na którą składa się wiele rodzajów produktów do prania i czyszczenia. Czy charakteryzują się takie środki czyszczące? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

Szeroki wybór produktów do czyszczenia

Przede wszystkim chemia profesjonalna oferuje bogaty asortyment produktów, w tym:

  • chemię do łazienek,
  • chemię samochodową,
  • płyny uniwersalne,
  • płyny do mycia szyb,
  • płyny do mycia mebli,
  • płyny do mycia tworzywa sztucznego,
  • płyny do mycia stali nierdzewnej,
  • płyny dezynfekujące,
  • proszki do prania,
  • odświeżacze powietrza.

Szeroki wybór produktów do prania i czyszczenia pozwala znaleźć odpowiednie preparaty do usuwania zanieczyszczeń z różnorodnych powierzchni i nie tylko. Są przeznaczone zarówno dla klientów indywidualnych, jak też firm sprzątających, świadczących wysokiej jakości usługi. Jeśli mamy problem z doborem właściwych środków, wiele sklepów takich jak sklep Hurtowniachemiczna.com, chętnie służy pomocą. Dzięki wartościowym wskazówkom, bez problemu wybierzemy odpowiednie produkty.

Duże stężenie oraz bogactwo składników aktywnych

Chemia profesjonalna charakteryzuje się również znacznie większym stężeniem i bogactwem składników aktywnych. To sprawia, że produkty myją szybko, skutecznie i niezawodnie, już przy zastosowaniu niewielkiej ilości produktu. Doczyścimy wszelkie zabrudzenia, nawet tłuste plamy, osady wapienne, kamień wodny czy rdzę.

Należy przy tym pamiętać, że profesjonalne środki czystości przeważnie wymagają rozcieńczenia! Nie można stosować ich bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię. Dzięki temu preparaty chemii profesjonalnej są bardzo ekonomiczne. W zależności od rodzaju i intensywności zabrudzenia, stosujemy właściwą ilość koncentratu. Pamiętajmy! Zbyt wysokie stężenie może prowadzić do uszkodzenia produktów poddawanych czyszczeniu. Z kolei zbyt słabe stężenie nie pozwoli osiągnąć satysfakcjonującego efektu. Z tego względu należy zawsze stosować się do zaleceń producenta, które znajdziemy na opakowaniu.

Dodatkowe właściwości chemii profesjonalnej

Warto także dodać, że chemia profesjonalna nie tylko czyści, ale również zapobiega osadzaniu się nieczystości. Zabezpiecza przed wnikaniem brudu, a jednocześnie nadaje powierzchniom delikatny połysk. Ponadto chemia profesjonalna może wykazywać się właściwościami dezynfekującymi, antystatycznymi czy ochronnymi. Warto sięgać po najlepsze środki do czyszczenia!

Materiał partnera