wanna z hydromasażem

Czym charakteryzują się nowoczesne wanny i kabiny prysznicowe?

Już dawno minęły czasy, kiedy wanny i kabiny prysznicowe pełniły wyłącznie rolę użytkową. Teraz mogą być one również dekoracją całej łazienki z wieloma dodatkowymi funkcjami. Już nie tylko pozwalają na dokładne umycie się, ale także zażycie relaksu. Nic dziwnego, że coraz częściej klienci inwestują w udogodnienia takie jak np. hydromasaż. Jakie powinny być zatem nowoczesne wanny i kabiny prysznicowe?

Nowoczesne wanny, czyli jakie?

Jeżeli chodzi o wanny, na rynku dostępnych jest wiele wariantów kolorystycznych, które mają niestandardowe wymiary i kształty. Bardzo popularne obecnie są białe, owalne wanny o cienkich krawędziach – stanowią znakomite uzupełnienie nowoczesnej łazienki. Ich zaletą jest to, że będą pasować do każdej aranżacji. Trochę bardziej futurystycznym rozwiązaniem może być wanna kwadratowa z regulowanymi oparciami lub wanna asymetryczna. Jeżeli chodzi o materiał, obecnie najpopularniejszy jest akryl. Nie dość, że mało kosztuje, to jeszcze jest łatwy do formowania, a także przyjemny w dotyku. Popularne są także kompozyty czy stal emaliowana.

Najczęstsze warianty wanien to:

  • wanna z hydromasażem i dodatkowym oświetleniem,
  • wanna wolnostojąca – często nawiązują do stylu antycznego czy glamour i ma ozdobne nóżki,
  • wanna do zabudowy – stwarza wiele możliwości aranżacyjnych. Można wyłożyć ją płytkami z motywem 3D imitującymi marmur czy beton.

Nowoczesne kabiny prysznicowe – jak wyglądają?

Kabina prysznicowa typu walk-in to hit sezonu, który przybył do Polski prosto ze Skandynawii. Taki model składa się z wysokiej i przestrzennej szyby, która odgradza część użytkową łazienki od części, w której można wziąć prysznic. Słuchawka prysznicowa wmontowana jest w ścianę. Nie ma także brodzika, a odpływ znajduje się w podłodze. To niezwykle stylowe rozwiązanie na każdy metraż pomieszczenia i dla osób o różnym stopniu sprawności fizycznej. Są dodatkowo o wiele bezpieczniejsze niż prysznice brodzikowe. Efektowne są także kabiny tradycyjne, które posiadają brodziki. Niektóre warianty mogą łączyć w sobie zarówno cechy wanny, jak i prysznica.

Szeroki wybór wśród wanien i kabin do każdej łazienki oferuje firma Maxima, która jest jednym z najpopularniejszych sklepów w województwie lubuskim. Może pochwalić się także długoletnim doświadczeniem w branży.

Obecnie meble łazienkowe są tak różnorodne, że każdy stworzy przy ich pomocy nowoczesny i przyjemny kącik kąpielowy. Warto w tym przypadku zaufać sprawdzonym dostawcom.

Materiał partnera