Nowoczesne osiedle

Czym charakteryzują się nowoczesne osiedla mieszkaniowe?

Budowane obecnie nowoczesne osiedla mieszkaniowe w niczym nie przypominają blokowisk powstających w latach 60., 70. czy 80. Są one nie tylko bardziej estetyczne, ale także zaprojektowane w taki sposób, by ułatwiać i uprzyjemniać życie mieszkańcom. Materiały używane przy budowie oraz wykończeniu obiektów cechują się wyższą jakością niż w przypadku starych osiedli mieszkaniowych. Zobacz dlaczego warto zamieszkać na nowoczesnym osiedlu.

Osiedla zapewniające przestrzeń

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe coraz częściej tworzone są w taki sposób, aby nie tylko zapewnić odpowiednią ilość lokali, ale także stworzyć miejsce przyjazne, w którym dobrze spędza się czas. Jak tłumaczy ekspert z firmy Gryf Development, aby osiągnąć taki efekt należy zapewnić mieszkańcom odpowiednią przestrzeń życiową. Deweloper zajmujący się sprzedażą nowych mieszkań w Szczecinie wyjaśnia, że ta przestrzeń to nie tylko powierzchnia użytkowa mieszkania czy domu. Składają się na nią także takie elementy jak odpowiednio duży i właściwie zagospodarowany teren zielony na osiedlu, dostęp do terenów rekreacyjnych w okolicy, a nawet wysokość budynków, przekładająca się na wizualną ocenę przestrzenności osiedla. 

Nowoczesne osiedla bardzo często mają postać kompleksów niewysokich, kilkupiętrowych budynków wielorodzinnych, domów w zabudowie szeregowej lub domów w zabudowie bliźniaczej. Takie rozwiązania są znacznie bardziej przytulne i dają poczucie większej prywatności. Deweloperzy dużą wagę przykładają do zagospodarowania terenu wokół budynków. Profesjonalnie zaprojektowane ogrody wyposażone są w ścieżki spacerowe, małą architekturę, miejsca rekreacji na świeżym powietrzu oraz place zabaw dla dzieci. 

Bezpieczeństwo i funkcjonalność

Duże znaczenie dla osób szukających nowego mieszkania ma bezpieczeństwo osiedla. Deweloperzy często decydują się na ogrodzenie budynków wraz z całym otaczającym je terenem. Dzięki temu na teren osiedla nie przedostaną się nieproszeni goście. 

Dla inwestorów istotne jest również funkcjonalne wyposażenie osiedla. Ekspert z firmy Gryf Development wyjaśnia, na przykładzie nowoczesnej inwestycji firmy jaką jest Osiedle Śliwkowe w Warzymicach: Wśród niezbędnych elementów wyposażenia osiedla powinny znaleźć się zarówno miejsca parkingowe na powierzchni, jak i garaże podziemne. Warto zwrócić uwagę na to, by obiekt posiadał komórki lokatorskie, w których można przechowywać rzadziej używane rzeczy. Niezwykle istotny jest także dostęp do lokalnej infrastruktury. Obecność sklepów, lokali usługowych, placówek medycznych czy edukacyjnych w najbliższej okolicy może bardzo ułatwić życie w przyszłości. 


Planując zakup mieszkania warto wziąć pod uwagę nowoczesne osiedla mieszkaniowe. Są one nie tylko estetyczne, ale także wygodne. Nowoczesne projekty zapewniają optymalną ilość przestrzeni oraz funkcjonalne rozwiązania. Powstające obecnie osiedla otoczone są zazwyczaj profesjonalnie zaaranżowanymi terenami zielonymi. Dzięki ogrodzeniu zwiększają poziom bezpieczeństwa mieszkańców. Zakup mieszkania na nowoczesnym osiedlu to zatem inwestycja w bezpieczne, przytulne i wygodne życie.  

Materiał partnera