Materac piankowy

Czym charakteryzują się materace piankowe?

Każdy człowiek ma inne potrzeby, jeśli chodzi o podłoże do spania. Bardzo istotny jest wybór odpowiedniego materaca, aby zapewniał jak największą wygodę i nie powodował bólu pleców czy innych części ciała. Produkt właściwie dopasowany do sylwetki sprawi, że obudzisz się wypoczęty. Dużym zainteresowaniem cieszą się materace piankowe. Nie są one tak popularne, jak sprężynowe, ale mają liczne zalety, które wymieniamy w poniższym artykule.

Materace piankowe wyróżniają się przede wszystkim tym, że są odporne na odkształcenia. Okazują się również łatwe w utrzymaniu czystości – ich odpowiednia pielęgnacja sprawia, że na długo utrzymana jest właściwa higiena. Wykazują one także korzystne działanie na układ krążenia podczas snu. Są nie tylko bardzo wygodne, ale także ładnie się prezentują na łóżku. Dostępne są ich różne wypełnienia, dzięki czemu każdy może wybrać materac w pełni spełniający indywidualne potrzeby oraz oczekiwania.

Wypełnienie materacy piankowych

Materace piankowe mogą być wykorzystywane nawet przez wiele lat, ponieważ nie odkształcają się i są odporne na uszkodzenia. Na ich popularność wpływa również wybór wypełnienia, które klienci mogą dostosować do własnych potrzeb. Pracownik sklepu oferującego łóżka Meblove24 mówi o jednym rodzaju: Dużym zainteresowaniem cieszą się materace lateksowe, które są wypełnione naturalnym bądź syntetycznym lateksem. Wyróżniają się wytrzymałością, wysoką elastycznością, a także odpowiednią cyrkulacją powietrza. Utrzymanie ich w czystości jest łatwe, zapobiegają one osadzaniu się kurzu czy pleśni. Mogą być stosowane zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci.

Materace lateksowe właściwie dopasują się do wszelkich krzywizn ciała, dzięki czemu zapewniają komfortowy sen. Świetnie sprawdzają się jako materace antyodleżynowe – polecane są dla osób, które muszą dużo leżeć. Zapobiegają powstawaniu odleżyn i łagodzą powstałe już rany.

Wypełnienie materacy piankowych może stanowić również pianka poliuretanowa. Dostępne są materace wykonane z pianki wysokoelastycznej oraz termoelastycznej. Pierwsze z nich wyróżniają się wysoką sprężystością i elastycznością, dzięki czemu odpowiednio podtrzymują ciało. Z kolei materace z pianki termoelastycznej wykazują właściwości termiczne, umożliwiające zmianę twardości. Pod wpływem ciepła ich wypełnienie staje się miękkie, co sprawia, że materac właściwie dopasowuje się do kształtu ciała użytkującej go osoby. Jeśli żadna z powyższych opcji nie wydaje Ci się odpowiednia, możesz połączyć różne materiały i stworzyć materac dostosowany do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań.

Materiał partnera