panele szklane nad blatem kuchennym

Czy warto umieszczać panele szklane nad blatem kuchennym?

Rynek daje coraz większe możliwości aranżacyjne kuchni. Dużą uwagę poświęca się nie tylko estetyce, ale także funkcjonalności wybranych pomysłów. To dlatego coraz częstszym rozwiązaniem są szklane panele umieszczane nad blatem kuchennym. To przede wszystkim niezwykle trwały produkt, ponieważ z reguły wykonuje się go ze szkła hartowanego. Dlaczego jeszcze klienci umieszczają panele szklane nad blatem kuchennym?

Dlaczego warto umieszczać panele szklane nad blatem kuchennym?

Nie od dziś szkło kojarzone jest z elegancją, czystością, a także nowoczesnością i minimalizmem. Coraz częściej umieszcza się je w postaci paneli nad blatami, a to dlatego, że ściany w tym miejscu są bardzo narażone na różne zachlapania powstałe podczas gotowania. Panele szklane są nie tylko trwałe, ale także bardzo łatwe do utrzymania w czystości – z reguły wystarczy je przetrzeć mokrą ścierką, aby pozbyć się uciążliwych plam. W tym przypadku nie istnieje także ryzyko, że pominie się trudno dostępne miejsce, ponieważ dobrze zamontowane panele nie powinny mieć szpar.

Panele szklane to także niezwykle ciekawe rozwiązanie pod względem estetyki, ponieważ je dowolnie zaprojektować. Ostatnio bardzo popularne są fototapety na szkle. Technologia daje możliwość wydrukowania na nich własnego zdjęcia, co dodatkowo personalizuje przestrzeń, nadając jej nietuzinkowości. Poza tym świetnie komponują się one z punktowym oświetleniem.

Jak wygląda montaż paneli szklanych nad blatem kuchennym?

Zanim przystąpi się do montażu paneli szklanych, konieczne jest odpowiednie przygotowanie powierzchni do klejenia – oczywiście metoda ta jest dostępna wyłącznie dla nieprzeźroczystych egzemplarzy szkła. Dodatkowo jest precyzyjna i estetyczna, ponieważ nie zostawia pomiędzy panelami a ścianami żadnych szczelin, gdzie mogą gromadzić się niechciane zanieczyszczenia.

Możliwe jest także przykręcanie paneli – jest to jednak sposób wymagający dużej precyzji, więc zaleca się wynająć odpowiednią firmę, która zrealizuje to zadanie. W Katowicach może to być znany producent luster i szkła, czyli Galas. Posiada on przede wszystkim rozbudowany park maszynowy, który podda szklane panele odpowiedniej obróbce dostosowanej do wymagań każdego klienta.

Każdy powinien rozważyć zamontowanie w swojej kuchni paneli szklanych, które znajdą zastosowanie przede wszystkim jako estetyczna ochrona ścian. Należy dodatkowo pamiętać, aby wybrać zarówno odpowiedniego producenta szkła, jak i wyspecjalizowanego montażystę – najlepiej, aby były to usługi kompleksowe.

Materiał partnera