używane okna

Czy warto kupować używane drzwi i okna?

Rzeczy używane, które były rozsądnie eksploatowane, mogą być w dalszym ciągu w bardzo dobrej kondycji. Zwykle jednak noszą jakieś ślady użytkowania, a ich jakość może odbiegać w różnym stopniu od fabrycznie nowych produktów. Jednak montując u siebie lub we własnym lokalu stolarkę okienną i drzwiową, zazwyczaj sięgamy po nowe elementy. W jakich sytuacjach warto więc pokusić się o używane produkty tego typu? Przeczytaj poniżej!

Czy używane okna i drzwi to dobry pomysł?

Pod względem oszczędności finansowych używane okna i drzwi są bardzo dobrym pomysłem. Przede wszystkim są tańsze od nowych modeli dostępnych na rynku. Wielu inwestorów szuka oszczędności na każdym kroku podczas remontowania lub wykańczania lokalu. Używana stolarka okienna i drzwiowa może przyczynić się do widocznych profitów, pod warunkiem że jest naprawdę dobrej jakości. Kolejny powód, dla którego warto sięgnąć po produkty używane tego rodzaju to ich stan. Oczywiście mogą one nosić ślady użytkowania na frontach, czy ościeżnicy. Jednak wiele produktów z rynku wtórnego jest w pełni funkcjonalnych, bo zostały poddane gruntownej modernizacji przed sprzedażą. Dzięki temu można zyskać bardzo dobry jakościowo produkt za niższą cenę niż odpowiednik nowy.

Gdzie mogą przydać się używane okna i drzwi?

Zainteresowanie używaną stolarką okienną i drzwiową jest widoczne na różnych płaszczyznach. Jak zauważa dystrybutor używanych drzwi i okien firma OKNO-POL z Gorzenia k. Bydgoszczy, Klienci bardzo chętnie sięgają po tego rodzaju produkty przy większych remontach mieszkań i domów. Część stolarki jest wymieniana tylko ze względów estetycznych lub z powodów zmian projektowych. Dlatego ich stan jest nadal bardzo dobry. Można je więc bez przeszkód wykorzystać do obsadzenia w otworach okiennych i drzwiowych w domu, mieszkaniu czy lokalu użytkowym. Druga grupa Klientów składa się z osób, którym nie zależy na najwyższej estetyce produktu. Ma on służyć do określonych celów np. zapewniać bezpieczeństwo czy izolować od warunków zewnętrznych. Dlatego okna i drzwi z rynku wtórnego, które są w nieco gorszym stanie, trafiają do modyfikowanych budynków gospodarczych, obiektów przemysłowych czy produkcyjnych. Wiele zakładów pracy stawia właśnie na tego typu asortyment podczas realizacji większych modyfikacji budynków.

Na co uważać przy zakupie używanej stolarki drzwiowej i okiennej?

Absolutnie kluczowa kwestia to stan produktu. Modele używane mogą nosić widoczne ślady użytkowania, a nawet być nieszczelne czy wymagać solidnego odnowienia. Dlatego przed zakupem, należy dokładnie sprawdzić stan całego elementu. Dobrze jest porównać jego cenę z nowym modelem i sprawdzić, czy inwestycja w używaną stolarkę jest opłacalna.

Materiał partnera