Moskitiera

Czy moskitiery dobrze chronią przed owadami?

Owady, szczególnie latem, często dostają się do wnętrza domów. Ich inwazja jest uciążliwa dla wszystkich domowników, którzy nie mogą czuć się swobodnie we własnym domu. Mają oni problemy z wietrzeniem wnętrza budynku, co jest potrzebne w okresie letnim. Jednym z rozwiązań, które pozwoli uchronić się przed uciążliwymi owadami, są moskitiery.

Czym są moskitiery?

Moskitiery mają postać specjalnych osłon, wykonanych z siatki (bawełnianej lub z tworzyw sztucznych). Ich głównym celem jest zabezpieczenie budynku przed przedostawaniem się do wnętrza owadów. Specjalną bronią moskitier jest gęsta siatka. Alternatywą dla moskitier mogą być tradycyjne lepy lub środki owadobójcze, jednak są one szkodliwe i nieestetyczne.

Gdzie ustawiać moskitiery?

Moskitiery zakłada się najczęściej na okna lub otwory balkonowe, drzwi zewnętrzne. Niektórzy używają je w pomieszczeniach, np. zawieszając nad łóżkiem. Na rynku można spotkać małe moskitiery, służące do osłaniania żywności przed owadami.

Inne zalety moskitier

Moskitiery stanowią naturalną i skuteczną ochronę przed owadami. Są trwałe i bezpieczne – w przeciwieństwie do środków owadobójczych. Moskitiery założone na otwory okienne lub drzwiowe nie zaburzają funkcji tych elementów. W ich obecności można wciąż swobodnie otwierać i uchylać drzwi bądź okna.

Moskitiery nie pozwalają na wtargnięcie do pomieszczeń różnych owadów, np. much, os, pszczół, komarów, much, ciem. Osoby, które cierpią na arachnofobię, mogą odetchnąć z ulgą – moskitiery chronią także przed przedostawaniem się pająków.

Gdzie można kupić dobrą moskitierę?

Moskitiery są sprzedawane przez specjalistyczne przedsiębiorstwa, zajmujące się produkcją i dystrybucją elementów związanych z oknami. Takim miejscem jest salon DG Rolety z Bielska-Białej. Pracownicy przedsiębiorstwa zajmują się od wielu lat dystrybucją i montażem osłon okiennych, np. moskitier, żaluzji i rolet.

Przed zakupem moskitiery należy przemyśleć, w jakim miejscu zostanie ona zamontowana. Od tego zależy wybór modelu, koloru, materiału wykonania i rozmiaru.

Istnieje kilka typów moskitier, np. wersje na rzepy i magnesy, montowane na stałe, zdejmowane, rolowane, ramkowe. Moskitiery zdejmowane przydadzą się wtedy, jeżeli będą użytkowane tylko w momencie największej potrzeby. Moskitiery ramkowe są trwałe, solidne i nie ingerują w konstrukcję okna. Wersje ramkowe działają w podobny sposób, co klasyczne rolety – mogą być bezproblemowo zwijane i rozwijane.

Na rynku można odnaleźć specjalne moskitiery, wykonane z aluminium. Przydadzą się one w miejscach, gdzie istnieje ryzyko zniszczenia siatki przez zwierzęta.

Materiał partnera