Czy małe mieszkanie to dobra inwestycja na przyszłość?

Coraz więcej osób wybiera mieszkania jako sposób na ulokowanie swoich oszczędności. To atrakcyjna alternatyw dla lokat bankowych czy też dla funduszy inwestycyjnych. Czy małe mieszkanie pozwoli nam na uzyskanie atrakcyjnych zysków?

Mieszkania stały się aktualnie jedną z najpopularniejszych metod inwestycyjnych cechujących się bezpieczeństwem i wysoką stopą zwrotu. W wielu miastach w Polsce na wynajmie mieszkania można zarobić lepiej niż na niektórych lokatach i funduszach! Nic więc dziwnego, że inwestowaniem w nieruchomości interesuje się obecnie tak wiele osób. Kupowane są zarówno mniejsze mieszkania, jak również duże apartamenty. Na czym można zarobić najlepiej?

Mniejsze lokum – lepszy zarobek

Gdy przyjrzymy się sytuacji na rynku mieszkaniowym, możemy od razu zauważyć, że największym zainteresowaniem cieszą się właśnie mniejsze mieszkania, które posiadają do około 40 metrów kwadratowych. Dlaczego? Małe lokum daje nam większe możliwości. Przede wszystkim bardzo szybko znajdziemy osoby zainteresowane jego wynajmem – najczęściej to single albo pary, którym zależy na większym komforcie niż w dużym mieszkaniu dla wielu osób. Także małe mieszkania są droższe w wynajmie, gdy przeliczymy ich cenę na jeden metr kwadratowy – to pozwala inwestorowi na uzyskanie lepszych zysków. Dodatkowo, jeśli będziemy chcieli szybko odzyskać pieniądze włożone w inwestycję, możemy bez problemu odsprzedać mniejsze lokum – takie mieszkania najszybciej znajdują zainteresowanych kupnem.

Metraż to jeszcze nie wszystko

Warto jednak zaznaczyć, że metraż nie jest jednym czynnikiem, który wpływa na zarobki na wynajmie nieruchomości. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na lokalizację nieruchomości, dostępną w okolicy infrastrukturę, a także na stan nieruchomości. Szybciej znajdziemy kupującego na mieszkania, które oferują nam deweloperzy niż na starsze lokum w małym mieście. Warto także zaznaczyć, że na zarobki wpływa także klient docelowy, do którego chcemy skierować ofertę wynajmu – najlepsze zyski przyniesie nam wynajem turystyczny, krótkoterminowy.

Materiał partnera