Awaryjne otwieranie bram segmentowych

Czy bramy segmentowe są awaryjne?

Wiele osób zastanawia się, czy bramy segmentowe są awaryjne. Niektórzy rezygnują z zakupu automatycznej bramy, ponieważ nie rozumieją ich mechanizmu. Tymczasem bramy segmentowe można bezproblemowo otworzyć nawet podczas przerwy w dostawie prądu. Mechanizmy wysokiej jakości nie wymagają specjalistycznej wiedzy ani wysiłku fizycznego. Sprawdź, na czym polega działanie bram segmentowych w czasie awarii.

Bezpieczne i funkcjonalne bramy segmentowe

Bramy segmentowe są jednymi z najpopularniejszych bram garażowych. Ich liczne zalety przyciągają kolejnych klientów. Wielbiciele tego rodzaju mechanizmu doceniają fakt, że bramy segmentowe do prawidłowego działania nie wymagają przestrzeni przed garażem. Bramy segmentowe zwijają się ku górze lub na bok. To rozwiązanie szczególnie doceniają właściciele krótkich podjazdów. Produkt zakupiony ze sprawdzonego źródła będzie odporny na uszkodzenia. Jeżeli planujesz zakupić bramy segmentowe w Nowym Sączu, powinieneś nawiązać kontakt z doświadczonymi specjalistami.

Wysokiej jakości bramy segmentowe są wygodne w użytkowaniu, nawet podczas przerw w dostawie prądu. Niektórzy rezygnują z zakupu bram automatycznych, ponieważ nie rozumieją ich mechanizmu. Tymczasem każda z nich jest wyposażona w odpowiedni mechanizm, który gwarantuje bezpieczeństwo i funkcjonalność. Dzięki temu można bezproblemowo otworzyć bramę z zewnątrz oraz wewnątrz garażu. Służy do tego tzw. wysprzęglenie napędu polegające na oddzieleniu napędu od skrzydła bramy za pomocą sznurka wewnątrz garażu. 

Awaryjne otwieranie bram segmentowych

Bramy segmentowe mają wiele zalet, jednak zakupione z niesprawdzonego źródła mogą utrudniać codzienną eksploatację. Z tego względu bardzo ważne jest skorzystanie z usług specjalistów, którzy zyskali zaufanie szerokiego grona klientów. Do takich firm należy m.in. producent okien Drutex z Nowego Sącza. Nawiązując kontakt z ekspertami, zaopatrzysz się w funkcjonalne i wytrzymałe bramy segmentowe. Nowoczesny mechanizm jest niezawodny nawet podczas przerwy w dostawie od prądu.

Do wysprzęglenia napędu służy sznurek umieszczony przy napędzie bramy. Wystarczy za niego pociągnąć, aby brama się otworzyła. Co zrobić, gdy do garażu nie ma dodatkowego wejścia? W takim przypadku należy zamówić linkę wysprzęglającą napęd z zewnątrz. Warto zauważyć, że nie wymaga to poniesienia dużych kosztów. Zakupiony element należy przyłączyć do zamka. Dzięki temu bramę można otworzyć ręcznie za pomocą specjalnego klucza. Wystarczy przekręcić klucz, aby szybko dostać się do garażu.

Materiał partnera