chemia gospodarcza

Co zaliczamy do chemii gospodarczej?

Czyszczenie zabrudzeń na płaskich powierzchniach, pranie zaplamionych ubrań, czy mycie brudnych okien byłoby wręcz niemożliwe bez zastosowania chemii gospodarczej. W jej skład wchodzą zarówno uniwersalne, jak i specjalistyczne produkty. Przekonaj się, co określamy mianem chemii gospodarczej oraz na co warto zwrócić uwagę, wybierając produkty tego typu.

Czym jest chemia gospodarcza?

Wiele osób używa pojęcia chemia gospodarcza, nie wiedząc dokładnie, jakie produkty do niej zaliczamy. Wśród nich znajdziemy zarówno uniwersalne przedmioty, które ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie, jak i specjalistyczne, po które sięgamy nieco rzadziej. W skład chemii gospodarczej wchodzą, między innymi płyny do mycia naczyń, środki czyszczące, zmywające oraz szorujące, a także środki do mycia podłóg i czyszczenia wykładzin.

Określenie chemii gospodarczej obejmuje także proszki oraz płyny do prania i płukania, a także płyny do mycia okien, szyb i czyszczenia mebli. Wśród produktów pierwszej potrzeby znajdziemy także papiery toaletowe, szczotki, ręczniki papierowe, mydła w płynie lub kostce, preparaty do WC, ścierki, gąbki, chusteczki higieniczne oraz odświeżacze powietrza.

Jak wybierać chemię gospodarczą?

Wybór produktów chemii gospodarczej zależy przede wszystkim od tego, czy posiadamy sprzęty i meble, które wymagają szczególnej pielęgnacji, czy do dbania o nie wystarczą bardziej uniwersalne produkty. Standardowe produkty chemii gospodarczej sprawdzą się do czyszczenia urządzeń sanitarnych, a także powierzchni emaliowanych, ceramicznych i porcelanowych. Z kolei wybór specjalistycznej chemii gospodarczej będzie konieczny w przypadku konserwacji skóry oraz czyszczenia lub odtłuszczania stali nierdzewnej. Są w stanie usunąć zabrudzenia, jednocześnie nie narażając czyszczonej powierzchni na uszkodzenia. Kolejnym aspektem, który warto rozważyć podczas zakupu, jest zapach produktu.

Jak twierdzi ekspert reprezentujący sklep internetowy Ale Zakupy: W ofercie mamy zarówno bezwonne produkty, jak i te z dodatkowym aromatem. Dla wielu osób zapach danego środka, który czuć następnie po posprzątaniu miesz8kania, jest kryterium wyboru konkretnego produktu.

Wybierając chemię gospodarczą, warto zwrócić także uwagę na formę środka czyszczącego, czyli na fakt, czy jest on już gotowym do użycia preparatem, czy należy go jeszcze rozcieńczyć. Koncentraty będą mniej wygodne w użyciu, jednak zwykle mają silniejsze działanie. Chemia gospodarcza produkowana przez renomowane marki, mimo iż jest droższa, często skraca czas poświęcony na sprzątanie i sprawia, że jest ono bardziej efektywne.

Materiał partnera