Armatura łazienkowa

Co zaliczamy do armatury łazienkowej?

Armatura łazienkowa to grupa produktów, za którą rozglądają się wszyscy klienci przeprowadzający remont. Nie każdy jednak ma świadomość tego, co właściwie kryje się pod tym branżowym określeniem, a przecież od tego zależy, do jakiego sklepu się udać i jak rozmawiać z fachowcem wykańczającym pomieszczenie. Warto wiedzieć, jakie dokładnie produkty zaliczane są do tej kategorii.

Próba zdefiniowania armatury łazienkowej

Armatura łazienkowa to, innymi słowy, wyposażenie łazienkowe, które umożliwia wykonywanie codziennych czynności higienicznych, takich jak mycie rąk, korzystanie z toalety czy branie prysznica. To także te elementy, które ułatwiają wspomniane czynności, a więc meble łazienkowe wraz z blatem, na którym można umieścić na przykład środki czystości czy ręczniki.

Skąd zatem biorą się kontrowersje wokół pojęcia „armatura łazienkowa”? Niepewność zasiewają sklepy budowlane i niektórzy fachowcy, wśród których utrwaliło się przekonanie, że do armatury łazienkowej zaliczają się także glazura i terakota, a często także grzejniki czy nawet cała instalacja wodno-kanalizacyjna. To, czy jest to błąd, pozostaje kwestią sporną.

Warto jednak mieć na uwadze, że pod nazwą „armatura łazienkowa” występują także artykuły, które teoretycznie nie powinny być do niej zaliczane. Trzeba sobie zdawać z tego sprawę na etapie wybierania produktów przed remontem, bo producenci mają w zwyczaju umieszczać różne akcesoria w tej kategorii. Armatura łazienkowa może być rozumiana na wiele sposobów.

Co składa się na armaturę łazienkową?

Do armatury łazienkowej zaliczane są między innymi:

  • umywalki,
  • miski WC,
  • baterie,
  • deski sedesowe,
  • lustra,
  • bidety,
  • meble łazienkowe,
  • kabiny prysznicowe,
  • płytki,
  • wanny.

Oczywiście lista jest znacznie dłuższa. Wszystko zależy od tego, do jakiego dostawcy się zgłosisz.

Warto dobierać poszczególne elementy pod względem kolorystyki i dominującego stylu. Unikaj błędu łączenia typowo rustykalnych lub prowansalskich komód z nowoczesnymi lustrami z podświetleniem LED lub z umywalką o kanciastym, innowacyjnym kształcie. Chodzi o to, by łazienka prezentowała się spójnie i harmonijnie.

Gdzie i jak kupować armaturę łazienkową?

Takie produkty najłatwiej kupić w jednym miejscu. To rozwiązanie ma wiele zalet.

Po pierwsze, nie płaci się kilka razy za wysyłkę, której koszty bardzo często stanowią dużą część ceny samego przedmiotu, zwłaszcza gdy masa towaru jest duża, a przesyłka ma być paletowa.

Po drugie, w ten sposób oszczędza się czas, bo wszystkie produkty pojawiają się w tym samym lub zbliżonym terminie. Taką wygodę zapewnia między innymi sklep Tylko Łazienki! Dekor.

Po trzecie wreszcie, chodzi o łatwość robienia zakupów. Dużo łatwiej klikać w poszczególne kategorie i wrzucać wszystko do e-koszyka, niż jeździć do sklepu i kupować pojedyncze produkty, bo to zajmuje sporo czasu i zabiera energię.

Materiał partnera