Żaluzje

Co wybrać – żaluzje czy rolety?

Planujesz zakup osłon okiennych, ale nie wiesz, na jaki rodzaj się zdecydować? Zależy Ci na tym, by były w pełni funkcjonalne, ale trudno Ci postanowić, czy lepszym wyborem będą żaluzje, czy rolety? Nie martw się, w dalszej części przygotowanego przez nas artykułu podpowiemy Ci, jakie są wady i zalety interesujących Cię systemów osłonowych. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy i wybierz taki produkt, który spełni Twoje wszystkie oczekiwania.

Jakie atuty żaluzji sprawiają, że cieszą się one dużym zainteresowaniem?

Choć żaluzje jeszcze do niedawna kojarzyły się z przestrzeniami biurowymi, coraz częściej pojawiają się w domach i mieszkaniach prywatnych. Producenci osłon okiennych starają się jednak odpowiadać na potrzeby konsumentów, dzięki czemu ich asortyment stale się poszerza. Dziś, oprócz typowych żaluzji aluminiowych sprzedawcy tacy jak sprzedawca żaluzji NORK-BUD z Wrocławia oferują swoim klientom żaluzje wykonane z drewna – idealne zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrz. Jeśli więc ostatecznie zdecydujesz się na zakup żaluzji w wybranym sklepie, to możesz się spodziewać naprawdę dużego wyboru, co pozwoli Ci na znalezienie dokładnie takiego produktu, który spełni Twoje wszystkie oczekiwania.

Do pozostałych atutów tego typu osłon należy też między innymi to, że świetnie się prezentują, stanowiąc ciekawą dekorację w pomieszczeniu. Poza tym są bardzo praktyczne, ze względu na możliwość dowolnej regulacji listewek. Żaluzje pozwalają na swobodne sterowanie dopływem światła do wnętrza.

Pamiętaj jednak o tym, że choć cieszą się dużą popularnością, wiele osób nie decyduje się na nie, co jest spowodowane na przykład tym, że w porównaniu do rolet mogą być dosyć kłopotliwe w utrzymaniu w czystości – a szczególnie wtedy, kiedy listewki, z których się składają, są stosunkowo wąskie.

Jakie są wady i zalety rolet?

Jeśli nie do końca jesteś przekonany do zakupu żaluzji, we Wrocławiu lub w innej, dowolnie wybranej przez Ciebie miejscowości, to poważnie przemyśl, czy rolety nie będą w Twoim przypadku strzałem w dziesiątkę. Również takie osłony są dostępne w rozmaitych wariantach. Do wyboru masz rolety rzymskie, dzień/noc, w kasetach, materiałowe, a nawet rolety dachowe. Są produkowane w szerokiej gamie kolorystycznej, w związku z czym bez trudu można je dopasować do stylu, który panuje we wnętrzu. Cenione są również za to, że łatwo je czyścić. Ich wadą natomiast jest to, że mają ograniczone możliwości montażowe i nie pozwalają na swobodną regulację dopływu światła do pomieszczenia.

Materiał partnera