chemia-gospodarcza

Co wchodzi w skład tzw. chemii gospodarczej?

Mianem chemii gospodarczej określa się takie produkty jak środki do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni, mycia podłóg, wykładzin, dywanów, szyb oraz okien, środki do prania i preparaty do WC. Produkty te są skuteczne, bezpieczne, a także zapewniają długotrwały efekt świeżości i czystości. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, co wchodzi w skład tzw. chemii gospodarczej?

Zanim przejdziemy do konkretnych produktów chemii gospodarczej, odpowiedzmy sobie na pytanie, czym się kierować przy wyborze poszczególnych towarów.

Jak wybierać?

Wśród produktów chemii gospodarczej znajdziemy zarówno te uniwersalne, jak i te przeznaczone do specjalistycznego zastosowania. Wybór zależeć będzie w dużej mierze od tego, czy posiadamy profesjonalny sprzęt i meble, wymagające szczególnej pielęgnacji. Uniwersalne najlepiej nadadzą się do czyszczenia powierzchni ceramicznych, emaliowanych, porcelanowych oraz urządzeń sanitarnych. Specjalistyczne przeznaczone będą do konserwacji skóry czy odtłuszczania i czyszczenia powierzchni ze stali nierdzewnej. Usuną one wszelkie zabrudzenia, nie niszcząc przy tym powierzchni.

Kolejne kryterium wyboru to forma środka czyszczącego; czy jest on gotowym preparatem czy wymagającym rozcieńczenia koncentratem. Gotowe będą wygodniejsze w użyciu, koncentraty natomiast zwykle mają silniejsze działanie.

Zwróćmy także uwagę czy dany produkt z kategorii chemii gospodarczej jest bezzapachowy czy z aromatem. Najlepiej wybierać te z dodatkowymi aromatami, na przykład kwiatowym, morskim lub cytrynowym. Dzięki niemu w domu panować będzie przyjemny, miły zapach.

Wysokiej jakości chemię gospodarczą oferuje swoim klientom producent opakowań foliowych EMA-POL. W ofercie przedsiębiorstwa znajdziemy również artykuły biurowe oraz gastronomiczne artykuły jednorazowe.

Co wchodzi w skład tzw. chemii gospodarczej?

W skład tak zwanej chemii gospodarczej wchodzić będą zatem:

  • środki do mycia podłóg i wykładzin
  • płyny oraz spryskiwacze do mycia szyb i okien
  • płyny do mycia naczyń
  • środki czyszczące, szorujące i zmywające
  • proszki oraz płyny do prania i płukania.

Zaliczymy do niej także preparaty do WC, żele, płyny i kostki, odświeżacze powietrza, kremy do rąk i mydła w kostkach i płynie, a także płyny do czyszczenia mebli.

Do omawianego rodzaju chemii należą także papiery toaletowe, ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne, czyściwa, szczotki, kije, mopy, ścierki oraz gąbki.

Materiał partnera