Kobieta w fartuchu thermomix

Co to jest thermomix i jakie są jego zalety posiadania w kuchni?

Thermomix produkowany przez firmę VORWERK to automatyczne, wielofunkcyjne urządzenie, które stanowi nieocenioną pomoc w kuchni. Dzięki niemu przygotowywanie posiłków jest proste i przyjemne nawet dla osób, które nie przepadają za gotowaniem. Urządzenie wyposażone jest w tak wiele praktycznych funkcji, że eliminuje potrzebę posiadania innych sprzętów kuchennych. Sprawdź w artykule, jakie posiada funkcje!

Czym jest thermomix?

Thermomix firmy VORWERK to wszechstronne urządzenie kuchenne, które pozwala przygotować zaskakująco smaczne i pięknie wyglądające potrawy. Wyposażony jest w wiele praktycznych funkcji, które sprawiają, że gotowanie przebiega zaskakująco szybko i łatwo. Do jego najważniejszych funkcjonalności należą między innymi siekanie, miksowanie, wyrabianie ciasta, gotowanie zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach, ubijanie czy gotowanie na parze.

Urządzenie wyposażone jest także w wagę, która pozwala odmierzać idealne proporcje składników. Sterowanie urządzeniem odbywa się przy pomocy czytelnego, dotykowego ekranu. Thermomix posiada także platformę Cookidoo, na której znajduje się baza inspirujących przepisów. W najnowszym modelu dostęp do platformy uzyskamy łącząc się z domowym wi-fi. Ze sprzętem można zapoznać się np. kontaktując się z firmą Heureka, która jest jednym z przedstawicieli VORWERK oraz liderem thermomixa na Śląsku.

Dlaczego warto mieć thermomix?

Lista zalet, które płyną z posiadania tego urządzenia jest naprawdę długa. Przede wszystkim jego ogromna funkcjonalność daje imponujące możliwości kulinarne. Z jego pomocą można przygotować wymyślne dania, przekąski, ciasta, desery czy napoje, nawet jeśli nasze zdolności kulinarne są mocno ograniczone.

Urządzenie to jest nieocenione w przypadku zapracowanych osób, którym brakuje czasu na opracowywanie oraz przygotowywanie pełnowartościowych posiłków. Funkcja gotowania na parze świetnie sprawdza się w przypadku osób preferujących zdrowy styl odżywiania. Jest ona także szczególnie cenna dla osób mających problemy z układem pokarmowym czy też w przypadku gotowania dla dzieci. Thermomix doskonale się sprawdza w przyrządzaniu wszelkich pokarmów dla dzieci już od 6 miesiąca życia. Interesujące są też doświadczenia osób, które przygotowują posiłki dla tzw. niejadków. Dzieci samodzielnie wybierając i wskazując w Cookidoo ciekawe potrawy, bardzo chętnie je potem degustują .

Thermomix jest także niezastąpiony dla osób cierpiących na nietolerancje pokarmowe (gluten, laktoza) oraz na problemy z  chorobami cywilizacyjnymi (miażdżyca, cukrzyca). Dzięki wielu nowoczesnym funkcjom jest idealny w profilaktyce zdrowia. Zachwycają się nim osoby, które świadomie się odżywiają oraz “wiedzą, co jedzą”.

Thermomix firmy VORWERK sprawdza się zarówno w codziennym gotowaniu, jak również jest pomocny w organizacji imprez i uroczystości. Usprawnia gotowanie, pozwala przygotować więcej dań w zdecydowanie krótszym czasie i przy mniejszych nakładach pracy. Oprócz tego daje gwarancje, że przygotowane potrawy będą za każdym razem tak samo smaczne.

Urządzenie to sprawdza się świetnie w przypadku osób, które nie lubią spędzać długich godzin w kuchni. Ale sprawdzi się także w przypadku osób, które uwielbiają gotować, a szukają niezawodnego urządzenia, które usprawni i przyspieszy ich pracę w kuchni. Thermomix to wielofunkcyjne urządzenie kuchenne, które pokochało już milion rodzin w Polsce.

Materiał partnera