Co można znaleźć w składzie drewna?

W składzie drewna z prawdziwego zdarzenia znajdziemy wiele różnych materiałów, nie tylko standardowe drewno konstrukcyjne, z którego powstają między innymi więźby dachowe. Asortyment kompleksowego składu drewna to różnego rodzaju deski, w tym deski boazeryjne, profile, czy podbitki oraz materiały, które służą do wykańczania konstrukcji, jak na przykład listwy przypodłogowe. W profesjonalnym składzie drewna nie powinno również zabraknąć produktów z kategorii techniki zamocowań, impregnatów, lakierów, a także specjalnych olejów.

Przegląd materiałów w składzie drewna z prawdziwego zdarzenia

W składzie drewna z prawdziwego zdarzenia znajdziemy mnóstwo z pozoru podobnych materiałów, jednak zerkając na nie okiem fachowca, znajdziemy kilka grup różnych produktów. Podstawa to drewno konstrukcyjne, jak słupy i kantówki, z których wznosi się różnego rodzaju konstrukcje – od drobnych altanek i pergoli po więźby dachowe i szkielety domków letniskowych. W składzie drewna znajdziemy także deski o różnych właściwościach, o sugerowanym przeznaczeniu, jak deski podłogowe, tarasowe, czy czołowe. Oferta składu budowlanego to także na przykład deski boazeryjne oraz deski elewacyjne z różnych gatunków drewna, jak świerk skandynawski, sosna, a nawet modrzew. Jak mówią nam przedstawiciele składu drewna DrewBal z Darłowa, ze względu na to, że coraz więcej klientów pyta konkretnie o materiały do budowy domków drewnianych, w nowoczesnej ofercie składu można znaleźć produkty połączone właśnie w grupę kompleksowych materiałów do budowy domków drewnianych.

Impregnaty i lakiery do drewna, technika zamocowań i materiały wykończeniowe

W składzie drewna z założenia powinniśmy znaleźć także impregnaty, których zastosowanie pozwala przedłużyć trwałość drewna oraz lakiery do drewna, czy fachowe oleje do drewna. Kolejna grupa produktów w składzie drewna to produkty z kategorii techniki zamocowań, a więc przede wszystkim wkręty do drewna (np. wkręty ocynkowane, wkręty ciesielskie z łbem stożkowym lub z podkładką, wkręty tarasowe nierdzewne i inne, śruby, czy nakrętki). To również kołki, kątowniki, płytki perforowane, wieszaki belek, zasuwy metalowe, podstawy do słupów (wbijane i do betonowania) i pręty gwintowane, które pozwalają na tworzenie mocnych i trwałych połączeń. Jeśli chodzi o materiały wykończeniowe do drewna, dzięki którym konstrukcje drewniane zyskują na atrakcyjności i estetyce, to przede wszystkim różnego rodzaju listwy: listwy płaskie, kątowniki, ćwierćwałki, czy listwy przypodłogowe.

Materiał partnera