tapeta

Charakterystyka tapet na flizelinie

Tapety przeżywają kolejny okres swojej świetności. Po latach spędzonych w zapomnieniu wracają, często w nowej formie, aby znowu zdobić ściany domów i mieszkań tysięcy Polaków. Do jednych z najbardziej popularnych typów tapet zaliczają się tapety flizelinowe, które są nie tylko bardzo efektowne, ale również wyjątkowo trwałe. Przedstawiamy ich charakterystykę.

Zalety tapet

Tapety w ciągu ostatnich lat straciły na popularności. Zamiast nich na ścianach polskich mieszkań zobaczyć można było raczej jednolity kolor, czyli wynik malowania farbą. Jednak od kilku lat tapet na rynku przybywa, a klienci kupują je coraz chętniej. Nic dziwnego, ponieważ produkty te posiadają liczne zalety, które czynią je bardzo atrakcyjnymi.

W sklepach zastaniemy bardzo zróżnicowaną ofertę tapet, wśród których każdy znaleźć może coś dla siebie. Dzięki bogatej gamie wzorów i kolorów można z ich udziałem zaaranżować wnętrze w dowolnym stylu. Dobrze dobrane mogą też wpływać na odbiór pomieszczenia i na przykład optycznie je powiększyć – tłumaczy ekspert reprezentujący sklep INTERIOR Wall Design.

Tapety fizelinowe

Od jakiegoś czasu największą popularnością spośród wszystkich rodzajów tapet cieszą się tapety na flizelinie. Są to nowoczesne okładziny ze spodnią warstwą wykonaną z włókniny poliestrowej i zewnętrzną z twardego lub spienionego winylu. Zastosowanie tych materiałów sprawia, że tego typu tapety są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne i wyjątkowo łatwe w pielęgnacji (wszelkie zabrudzenia można usunąć przy pomocy wilgotnej ściereczki lub gąbki).

Ze względu na swoje właściwości, tapety flizelinowe doskonale sprawdzają się w kuchni i łazience. Warto kłaść je szczególnie tam, gdzie ściany mają pewne mankamenty – spieniona pianka PCV zamaskuje je idealnie. Sam montaż jest dziecinnie prosty, dlatego może poradzić sobie z nim w zasadzie każdy. Należy jednak pamiętać, że przy kładzeniu takiego rodzaju tapet nie używa się kleju, co niesie same korzyści (pozwala na uniknięcie zabrudzeń, ogranicza mokre prace w czasie remontu do minimum itp.).

Właściwości tapet flizelionowych

Tapety flizelinowe są bardzo wytrzymałe i o wiele bardziej odporne na uszkodzenia przy montażu, niż tapety papierowe. Są też odporne na rozciąganie i kurczenie, dlatego po położeniu ich na ścianę i wyschnięciu, nie powstają szczeliny pomiędzy brytami. Nie trzeba też przejmować się błędami w montażu, ponieważ źle przyklejony pasek można z łatwością zdjąć ze ściany i przykleić ponownie.

Bardzo ważną zaletą tego typu tapet jest przepuszczalność powietrza, którą zapewniają niektóre z ich rodzajów. Takie tapety na flizelinie doskonale sprawdzą się w mieszkaniach alergików. Ponadto, tapety te posiadają świetne właściwości akustyczne – tłumią hałasy, co jest bardzo przydatną cechą, z której z pewnością ucieszą się osoby mieszkające w blokach.

Podsumowując, tapety na flizelinie to jeden z najlepszych rodzajów tapet dostępnych na rynku. Ich liczne właściwości sprawiają, że warto zastanowić się nad zastosowaniem ich w swoich wnętrzach.

Materiał partnera