Sztuczna trawa

Charakterystyka sztucznej trawy

Sztuczna trawa jest prostym sposobem na uzyskanie zielonego balkonu i tarasu o każdej porze roku. Decydując się na naturalny trawnik, należy pamiętać, że wymaga on regularnego prowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych. Niestety – nie zawsze gwarantują one, że będzie się ona pięknie prezentować. Z pomocą przychodzi właśnie sztuczna wersja trawy, która zawsze będzie prezentować się idealnie. Co jeszcze charakteryzuje syntetyczną trawę?

Sztuczna trawa – najważniejsze informacje

Stawiając na sztuczną trawę, warto dokładnie przeanalizować wybór odpowiedniej grubości wykładziny, jej dopasowanie do podłoża i jakość materiałów, z których została wykonana. Sam montaż wspomnianego elementu nie jest trudny, jednak warto wykonać go starannie, gdyż pozwoli uzyskać estetyczny efekt, bez obaw o pojawienie się zniszczeń. Sztuczna trawa jest najczęściej wykończona od spodu gumą bądź lateksem – materiałami, które pełnią funkcję izolacyjną i zabezpieczają podłoże przed działaniem warunków atmosferycznych. Charakteryzuje się ona również dużą wytrzymałością i łatwością w użytkowaniu. Nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji, ale też może być użytkowana cały rok.

Wspomniane właściwości sprawiają, że sprawdzi się niemal w każdym miejscu. Nie straszne są jej zarówno niskie, jak i wysokie temperatury. W trakcie upałów należy jednak być ostrożnym, gdyż z uwagi na surowiec, z jakiego została wyprodukowana, dość szybko się nagrzewa. Rozwiązanie to cieszy się ogromną popularnością nie tylko na balkonach czy tarasach, ale też placach zabaw dla dzieci, gdyż zapewnia miękkie lądowanie podczas licznych upadków.

Jak wybrać właściwą sztuczną trawę?

Wybierając sztuczną trawę, nie trzeba dysponować rozległą wiedzą na jej temat. Warto jednak pamiętać o kilku kwestiach. Jedną z ważniejszych jest grubość wykładziny i rodzaj materiału, z jakiego została wyprodukowana. Należy również wziąć pod uwagę miejsce, w którym zostanie umieszczona. Dużo osób zastanawia się również nad jej właściwą gęstością – ta może być dowolna, dopasowana do oczekiwań zainteresowanego.

– Porównując poszczególne warianty, warto zwrócić uwagę, z jakiego materiału jest wykonany podkład. Idealnie, jeśli będzie to lateks bądź guma, które doskonale zabezpieczą podłoże. Jeśli chodzi o surowiec źdźbeł, to dobrym materiałem jest polipropylen, który sprawia, że są one trwałe i gęste przez wiele lat – wyjaśnia ekspert z firmy Sit-in Poland Sp. z o.o.

W zakresie jej długości, kluczową rolę odgrywa miejsce montażu. W okolicy basenów lepszym rozwiązaniem będzie krótsza trawa. Z kolei wariant z dłuższymi źdźbłami lepiej będzie się prezentował na tarasie czy placu zabaw, zapewniając nie tylko świetną izolację cieplną, ale też zabezpieczenie przed uszkodzeniami.

Materiał partnera